mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Audi pod napięciem

Audi pod napięciem

Elektryczny samochód. To jeden z najważniejszych projektów Audi na najbliższe dziesieć lat. Niemiecka marka zamierza skupić się najpierw na budowie auta miejskiego.

Audi pod napięciem
Do współpracy z Audi zaciągnięci zostaną inżynierowie z matczynego koncernu Volkswagena. Ten bowiem chce wprowadzić do sprzedaży auto nie emitujący żadnych szkodliwych związków do atmosfery już do końca 2010 roku.

Jak zapowiedział w wywiadzie dla gazety Welt am Sontag szef Audi Rupert Stadler, marka początkowo będzie pracować nad rozwojem auta miejskiego, bowiem póki co niewiadomo kiedy naukowcom uda się opracować tak pojemne baterie do gromadzenia energii by zasięg elektrycznych samochodów był porównywalny do obecnych pojazdów zasilanych pochodnymi ropy naftowej.

Kolejnym producentem zainteresowanym budową aut na prąd jest francusko-japoński alians Renault-Nissan. W 2010 roku koncern chce wprowadzić po jednym aucie na rynek USA i Japonii, zaś w 2011 bliźniacze pojazdy, wyposażone w wymienne baterie, które dostępne będą na specjalnych stacjach "elektrycznych", pojawią się w Danii i Izraelu.

Podobne wiadomości:

Toyota pracuje nad autami elektrycznymi

Toyota pracuje nad autami elektrycznymi

Technika 2016-11-08

Elektryczna marka Volkswagena w Chinach

Elektryczna marka Volkswagena w Chinach

Aktualności 2016-10-06

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Mitsubishi Grand Lancer - nie dla Europy
Mitsubishi Grand Lancer - nie dla Europy
Dobra wiadomość jest taka, że Mitsubishi finalnie nie uśmierciło swojego kompakta. Na rynku pojawi się model Grand Lancer, ale nie będzie dostępny dla klientów w Europie. Zamiast tego pojawi się na wybranych rynkach w Azji.
Odgadnij model Odgadnij model