mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Audi powiększa zakłady w Neckarsulm

Audi powiększa zakłady w Neckarsulm

Audi uruchomiło w Heilbronn zakład Audi Böllinger Höfe. To bardzo ważny element strategii i rozwoju fabryki w Neckarsulm. Na terenie nowych zakładów, ok. sześć kilometrów od macierzystego zakładu w Neckarsulm, działalność rozpoczęło centrum logistyczne i hala produkcyjna modelu Audi R8.

Audi powiększa zakłady w Neckarsulm
- Nasze rodzime zakłady to filary koncernu, a inwestycja w Böllinger Höfe to znaczący kamień milowy w historii zakładów w Neckarsulm – objaśnia dr Hubert Waltl, członek zarządu Audi AG ds. produkcji.

Do roku 2018 inwestycje Audi na całym świecie wyniosą łącznie ponad 22 mld euro. Średnio ponad 650 mln euro rocznie z tej kwoty przeznaczone jest na zakłady na terenie Niemiec, w tym na fabrykę w Neckarsulm.

- Ta rozbudowa znacznie zwiększy moce produkcyjne, ponieważ ciągle powiększająca się paleta modelowa i coraz bardziej złożone procesy wymagają coraz więcej miejsca – dodaje Waltl. Sześć produkowanych tu modeli w dwudziestu wariantach sprawia, że zakłady w Neckarsulm są jedną z fabryk o najbardziej złożonym procesie produkcyjnym w całym koncernie Volkswagen.

Obszar nowych zakładów to 23 ha, czyli ok. jedna czwarta powierzchni oddziału w Neckarsulm.

Na terenie Audi Böllinger Höfe znajduje się m.in. nowa hala do ręcznej produkcji modelu R8. Różne etapy wytwarzania tego modelu, które w zakładach w Neckarsulm odbywały się dawniej w różnych miejscach, teraz przebiegają pod jednym dachem. Korzyści ze stworzenia szybkich, interdyscyplinarnych powiązań odniosła przede wszystkim produkcja serii próbnych, produkcja seryjna oraz służby utrzymania jakości. Dzięki temu, zakłady w Neckarsulm wzmocniły swe kompetencje w zakresie produkcji krótkich serii. Oddana właśnie do użytku powierzchnia produkcyjna, dzięki innowacjom z dziedzin techniki i ergonomii, może być teraz wykorzystywana efektywniej i bardziej elastycznie. 25 sierpnia, zaledwie w trzy tygodnie po opuszczeniu taśmy produkcyjnej w Neckarsulm przez ostatni egzemplarz R8, rozpoczęto jego produkcję w Böllinger Höfen.

Jeszcze w marcu zaczęło funkcjonować nowe centrum logistyczne, z blisko 22,5 tys. miejscami magazynowymi. Centrum logistyczne to strategiczny punkt zaopatrzenia w materiały do produkcji. Towary, które przed wybudowaniem centrum przechodziły przez pięć magazynów zewnętrznych, obecnie dystrybuowane są centralnie. Dzięki temu zredukowano koszty transportu oraz przesunięto ruch ciężarówek z terenu miasta Heilbronn na teren parku przemysłowego.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Audi
Tematy w artykule: Audi fabryka

Podobne wiadomości:

Superauto od Audi i Lamborghini

Superauto od Audi i Lamborghini

Samochody luksusowe 2017-03-11

Elektryfikacja zaraża kolejne gałęzie koncernu z Wolfsburga. Teraz pojawiają się plotki o elektrycznych supersamochodach od Audi i Lamborghini. 

Audi Q8 – koncept jest już gotowy

Audi Q8 – koncept jest już gotowy

Aktualności 2016-12-23

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Volvo XC60 - pierwsze teasery
Volvo XC60 - pierwsze teasery
To będzie jedna z najważniejszych premier tego sezonu. Nie tylko globalnie, ale również pod kątem polskiego rynku. Model XC60 jest najpopularniejszym modelem Volvo, mimo że ma już swoje lata. Dlatego przyszedł czas na kolejną odsłonę, a tymczasem producent podgrzewa atmosferę przed premierą.
Odgadnij model Odgadnij model