mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Audi powiększa zakłady w Neckarsulm

Audi powiększa zakłady w Neckarsulm

Audi uruchomiło w Heilbronn zakład Audi Böllinger Höfe. To bardzo ważny element strategii i rozwoju fabryki w Neckarsulm. Na terenie nowych zakładów, ok. sześć kilometrów od macierzystego zakładu w Neckarsulm, działalność rozpoczęło centrum logistyczne i hala produkcyjna modelu Audi R8.

Audi powiększa zakłady w Neckarsulm
- Nasze rodzime zakłady to filary koncernu, a inwestycja w Böllinger Höfe to znaczący kamień milowy w historii zakładów w Neckarsulm – objaśnia dr Hubert Waltl, członek zarządu Audi AG ds. produkcji.

Do roku 2018 inwestycje Audi na całym świecie wyniosą łącznie ponad 22 mld euro. Średnio ponad 650 mln euro rocznie z tej kwoty przeznaczone jest na zakłady na terenie Niemiec, w tym na fabrykę w Neckarsulm.

- Ta rozbudowa znacznie zwiększy moce produkcyjne, ponieważ ciągle powiększająca się paleta modelowa i coraz bardziej złożone procesy wymagają coraz więcej miejsca – dodaje Waltl. Sześć produkowanych tu modeli w dwudziestu wariantach sprawia, że zakłady w Neckarsulm są jedną z fabryk o najbardziej złożonym procesie produkcyjnym w całym koncernie Volkswagen.

Obszar nowych zakładów to 23 ha, czyli ok. jedna czwarta powierzchni oddziału w Neckarsulm.

Na terenie Audi Böllinger Höfe znajduje się m.in. nowa hala do ręcznej produkcji modelu R8. Różne etapy wytwarzania tego modelu, które w zakładach w Neckarsulm odbywały się dawniej w różnych miejscach, teraz przebiegają pod jednym dachem. Korzyści ze stworzenia szybkich, interdyscyplinarnych powiązań odniosła przede wszystkim produkcja serii próbnych, produkcja seryjna oraz służby utrzymania jakości. Dzięki temu, zakłady w Neckarsulm wzmocniły swe kompetencje w zakresie produkcji krótkich serii. Oddana właśnie do użytku powierzchnia produkcyjna, dzięki innowacjom z dziedzin techniki i ergonomii, może być teraz wykorzystywana efektywniej i bardziej elastycznie. 25 sierpnia, zaledwie w trzy tygodnie po opuszczeniu taśmy produkcyjnej w Neckarsulm przez ostatni egzemplarz R8, rozpoczęto jego produkcję w Böllinger Höfen.

Jeszcze w marcu zaczęło funkcjonować nowe centrum logistyczne, z blisko 22,5 tys. miejscami magazynowymi. Centrum logistyczne to strategiczny punkt zaopatrzenia w materiały do produkcji. Towary, które przed wybudowaniem centrum przechodziły przez pięć magazynów zewnętrznych, obecnie dystrybuowane są centralnie. Dzięki temu zredukowano koszty transportu oraz przesunięto ruch ciężarówek z terenu miasta Heilbronn na teren parku przemysłowego.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Audi
Tematy w artykule: Audi fabryka

Podobne wiadomości:

Nowe Audi A8 za chwilę w salonach. Znamy polskie ceny

Nowe Audi A8 za chwilę w salonach. Znamy...

Aktualności 2017-10-16

Audi wprowadza nowe oznaczenia

Audi wprowadza nowe oznaczenia

Aktualności 2017-08-31

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
MUSI BYĆ COOL
MUSI BYĆ COOL
Ten nowoczesny samochód miejski, dzięki nadmuchanej karoserii, nietypowym reflektorom, innowacyjnym panelom Airbump i dziesiątkom dostępnych wersji kolorystycznych sprawił, że kierowca wreszcie może wyrazić swoją osobowość.
Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic