mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Audi przedstawia wizję Q6 e-tron

Audi przedstawia wizję Q6 e-tron

Ten samochód w koncepcyjnej formie zobaczymy już na wrześniowym salonie samochodowym we Frankfurcie. Dzisiaj Audi podzieliło się z nami kilkoma zdjęciami nowego SUVa - Q6 e-tron.

Audi przedstawia wizję Q6 e-tron
Pochylona linia dachu niby-coupe, jak w BMW X6 - tego się spodziewaliśmy. Elektryczny napęd z wydajnymi akumulatorami produkcji LG Chem i Samsung SDI - o tym już wiedzieliśmy na pewno. Nowe Audi Q6 będzie samochodem wyjątkowym. Ma zdominować rynek elektrycznych SUVów, ale przy okazji odciągnąć klientów od tradycyjnych aut w stylu wspomnianego BMW X6, czy świeżo pokazanego Mercedesa GLE Coupe. Czy to się uda? Audi Q6 zalet nie zabraknie.

Po pierwsze - napęd elektryczny. Zestaw nowoczesnych akumulatorów pozwoli przejechać na pełnym naładowaniu ponad 500km. Mocy też nie zabraknie, bo układ napędowy przejęto z pokazanego niedawno Audi R8 e-tron. Tam trzy silniki elektryczne produkują 340 kilowatów i pozwalają na sprint do 100km/h w mniej niż 4 sekundy - nawet w dużym SUVie też to wystarczy. Tym bardziej, że nowe Audi e-tron quattro concept ma rewelacyjnie niski współczynnik oporu powietrza - cw 0,25. Uzyskano to poprzez system aktywnych spojlerów, regulujących przepływ powietrza w zależności od prędkości oraz całkowicie zabudowane podwozie auta.

Niemały wpływ na osiągi samochodu będzie miał też nieodłączny w Audi napęd na cztery koła quattro. Tu dla odmiany nie będzie wału napędowego, biegnącego między osiami. Tylne koła napędzane będą dwoma z trzech silników elektrycznych, które spakowano nad osią, co jednocześnie poprawia rozkład masy pojazdu. Z jednej strony - same zalety. Z drugiej - Audi musi przekonać klientów, że to już najwyższy czas przesiąść się na "elektryki", które funkcjonalnością w codziennej eksploatacji dogoniły auta o konwencjonalnym napędzie spalinowym.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Audi
Tematy w artykule: Audi Audi Q6

Podobne wiadomości:

Nowe Audi A8 - pierwsze zdjęcia

Nowe Audi A8 - pierwsze zdjęcia

Aktualności 2017-07-05

Nowe Audi A8 - limuzyna przyszłości

Nowe Audi A8 - limuzyna przyszłości

Premiery 2017-07-13

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Już latem łatwiejszy przejazd Zakopianką
Już latem łatwiejszy przejazd Zakopianką
W połowie sierpnia kierowcy jadący Zakopianką będą mogli skorzystać z nowo wybudowanego węzła drogowego w Poroninie. Marszałek województwa małopolskiego zapewnił, że wszystkie prace postępują zgodnie z harmonogramem.