mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Audi stawia na rozwój

Audi stawia na rozwój

Inwestycje w istniejących już zakładach, wybudowanie nowych fabryk, łączne nakłady inwestycyjne w wysokości 11 miliardów euro do 2015 roku. Audi, jak podkreślił prezes zarządu Rupert Stadler na walnym zgromadzeniu akcjonariuszy, jest gotowe na następny etap rozwoju i ekspansji.

Audi stawia na rozwój
Audi konsekwentnie realizuje swoją strategię w zakładach na Węgrzech, w Chinach i w Meksyku oraz zwiększa konkurencyjność na trzech kluczowych rynkach: w Europie, Azji i Ameryce Północnej. Równocześnie Audi wzmacnia swoją czołową pozycję na rynku światowym, m. in. dzięki nowym modelom, takim jak Audi A3 Limousine. Do roku 2015, niemiecka firma zamierza zainwestować łącznie ok. 11 mld euro w rozbudowę swojej sieci produkcyjnej, w nowe modele i rozwój techniczny. Blisko połowę tej kwoty, 5,3 mld euro, zostanie zainwestowane w niemieckich zakładach koncernu w Ingolstadt i Neckarsulm.

Prezes zarządu, w obecności 600 zaproszonych gości, przedstawił akcjonariuszom zebranym w Neckarsulm wszystkie znaczące wskaźniki finansowe z poprzedniego roku obrotowego. Ponadto, mimo niesprzyjających warunków ramowych w gospodarce światowej, potwierdził cele założone na rok 2013.

Wyniki osiągnięte od stycznia do kwietnia tego roku pokazują, że marka z Ingolstadt realizuje założone cele. Od początku roku, samochody marki Audi zakupiło 503 tysiące klientów, co daje wzrost o 6,7 procent. W ten sposób, przedsiębiorstwo przekroczyło już po czterech miesiącach tego roku próg 500 tys. sprzedanych egzemplarzy. Do takiego wyniku przyczyniły się zwłaszcza nowe modele serii A3 oraz SUV-y: Q3, Q5 i Q7. W skali całego roku, Audi chce zwiększyć liczbę oddanych klientom samochodów w stosunku do rekordowego roku 2012. Zakłada się, że w ślad za zwiększoną sprzedażą pójdzie także wzrost obrotów.

Rozbudowa zakładów w Győr do rozmiarów pełnowartościowej fabryki i podjęcie produkcji modelu A3 Limousine, to ważny krok dla Audi. Przedsiębiorstwo konsekwentnie przygotowuje swoją sieć produkcyjną na potrzeby przyszłego zwiększenia sprzedaży. Kolejny etap rozwoju zostanie osiągnięty już pod koniec roku 2013, w chińskiej miejscowości Foshan. Audi buduje tam nową fabrykę w ramach Joint Venture ze swoim chińskim partnerem FAW. Równocześnie trwają prace nad budową nowej fabryki w Meksyku. Od połowy roku 2016, w nowych zakładach w San José Chiapa, Audi rozpocznie produkcję modelu Q5.

Aby osiągnąć te cele, cztery ringi inwestują w wysoko wykwalifikowaną kadrę pracowniczą. W roku 2013, planuje się zatrudnienie 1500 nowych pracowników. Ponadto, naukę zawodu w Audi podejmie blisko 700 uczniów.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Audi
Tematy w artykule: Audi

Podobne wiadomości:

Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny

Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny

Aktualności 2018-05-15

Nowe Audi A7 oficjalnie zaprezentowane

Nowe Audi A7 oficjalnie zaprezentowane

Aktualności 2017-10-26

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.