mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Audi wprowadza nowe oznaczenia

Audi wprowadza nowe oznaczenia

Audi postanowiło zmienić oznaczenia w swoich modelach. Nowy system miał wprowadzić porządek, ale na początek wywołuje sporo zamieszania. Wyjaśniamy, o co w nim chodzi.

Audi wprowadza nowe oznaczenia
Zmiany w nazewnictwie nowych modeli Audi wywołują wiele kontrowersji. Na początek podkreślamy, że nazwy modeli (A3, A4, A5, Q7, itd) pozostają bez zmian. Modyfikacja dotyczy określenia mocy, jaką dysponuje dane auto. Producent stwierdził, że najłatwiej będzie wyrażać to w odpowiednich przedziałach kilowatów.

Nowe oznaczenie wskazuje poziom mocy jednostki napędowej. Odnosi się do modeli z silnikami spalinowymi, ale również wersji typu e-tron lub z napędem hybrydowym i elektrycznym. Każdy z tych poziomów rozpoznawany będzie przez kombinację dwóch cyfr.  Na przykład liczba "30" pojawi się na modelach mających pod maską silnik o mocy od 81 do 96 kW. Z kolei liczba "45" będzie przypisana dla mocy od 169 do 185 kW. Modele o najwyższej mocy - powyżej 400 kW - będą identyfikowane liczbą "70". Za każdym razem, oznaczeniu liczbowemu, towarzyszyć będzie oznaczenie typu silnika – TFSI, TDI, g-tron i e-tron.

Według nowej nomenklatury, gama modelowa sięgać będzie od Audi Q2 30 TFSI (o mocy 85 kW), aż do Audi Q7 50 TDI (o mocy 200 kW). Topowe wersje samochodów o najwyższej mocy –rodzina S, RS oraz Audi R8 - ze względu na wyjątkową pozycję w gamie, pozostaną przy swych klasycznych nazwach.

Nowe nazewnictwo wchodzi w życie już jesienią 2017 roku, wraz z wejściem do sprzedaży nowego Audi A8. Pierwszym z dwóch oznaczanych według nowej nomenklatury modeli będzie wersja z silnikiem 3.0 TDI o mocy 210 kW. Nowa nazwa tego modelu to Audi A8 50 TDI. Kolejną wersja wyposażona w jednostkę 3.0 TFSI 250 kW – od jesieni będzie się nazywać A8 55 TFSI.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Audi
Tematy w artykule: Audi

Podobne wiadomości:

Nowe Audi A8 - pierwsze zdjęcia

Nowe Audi A8 - pierwsze zdjęcia

Aktualności 2017-07-05

Zawieszenie w Audi A8 – jak to działa

auto motor i sport 2017-07-17

Flagowa limuzyna Audi zyskała nowe zawieszenie, dzięki któremu przefruwa nad nierównościami w nawierzchni. Potrafi jeszcze więcej.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.