mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Audi zmniejsza dostawy Q7

Audi zmniejsza dostawy Q7

Niemiecki producent luksusowego wozu sportowo-rekreacyjnego, Audi Q7, zawiódł się ostatnimi czasy na amerykańskim rynku. Stało się tak z powodu mniejszego zainteresowania samochodem niż początkowo zakładano. Dodatkowym gwoździem do trumny dla Audi jest niski kurs dolara.

Audi zmniejsza dostawy Q7

Podczas opracowywania strategii sprzedaży Audi zakładało, że połowa całkowitej produkcji modelu Q7 wysyłana będzie za ocean. Niestety w przeciągu kilku ostatnich tygodni sprawa nabrała innego biegu. Ralph Weyler, szef sprzedaży i marketingu Audi, poinformował niedawno, że liczba samochodów przeznaczonych do sprzedaży w USA względem całkowitej produkcji zostanie ograniczona do 30 procent. Pierwszym z powodów jest zbyt małe zainteresowanie samochodem na tamtejszym rynku.

Od premiery samochodu, która odbyła się w czerwcu, Audi sprzedało w Stanach Zjednoczonych 4.010 egzemplarzy. Dla porównania przez ten sam czas w Europie sprzedało się dużo więcej samochodów (17.219 sztuk). Władze Audi są bardzo zaskoczone wielkością popytu na ten samochód na terenie Starego Kontynentu. Powodem do radości jest również fakt, że powodzenie w Europie przynosi dużo korzystniejsze przychody.

W przeciwieństwie do konkurencyjnych samochodów takich jak BMW X5, a także Mercedes ML, Audi nie produkuje swojego samochodu na terenie Stanów Zjednoczonych. Zamiast tego model Q7 montowany jest w fabryce umiejscowionej w Bratysławie na Słowacji.

Przy cenie samochodu na rynku amerykańskim rozpoczynającej się w przeliczeniu już od 125 tysięcy złotych, nietrudno się domyślić, że rynek europejski, pod tym kątem jest bardziej sprzyjający. Dla porównania w Polsce za najtańszą wersję Q7 zapłacić trzeba 240 tysięcy złotych. Jak widać różnica wcale nie jest mała.

Dodatkowo przez ostatnie miesiące w Stanach Zjednoczonych sprzedaż samochodów z segmentu SUV zaczęła przybierać tendencję spadkową, z powodu coraz wyższych cen paliwa. Przy okazji niespodziewane powodzenie samochodu na naszym kontynencie sprawiło, że Audi zdecydowało się zwiększyć dzienną produkcję modelu z 200 do 300 egzemplarzy.

Czytaj także:

Kolejna czwórka rozbita (2006-10-02)

500-konny Q7 (2006-09-12)

 

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Audi Q7
Audi Q7
Cena podstawowa już od: 281 200 PLN brutto
Dostępne nadwozia: suv-5dr.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Audi Q7 Wszystko o Audi
Tematy w artykule: Audi Audi Q7

Podobne wiadomości:

Nowe Audi A1 Sportback - już oficjalnie!

Nowe Audi A1 Sportback - już oficjalnie!

Premiery 2018-06-20

Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny

Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny

Aktualności 2018-05-15

Komentuj:

~Zmniejsza dostawy... 2006-11-02

...heh....zabrakło im chromu na te wielkie, brzydkie atrapy chłodnicy...

~Krzych 2006-11-01

WIELKA i BRZYDKA ATRAPA CHŁODNICY Z OBCIACHOWĄ CHROMOWANĄ OBWÓDKĄ popsuła wygląd nowych modeli audi. Teraz audi wyglądają kiepsko. Przykładowo nowe A6 II nazywają "trumna" ze względu na ten wielki, wiejski grill

~Lolek 2006-11-01

Nie jest to z pewnością najlepszy wóz na świecie :) Ale w Niemczech Q7 zaczyna się od 50 tys. Euro...a wypasiona Kia Sorento kosztuje tam 42 tys. Euro :D :D :D Więc co byście wzieli ??!

~Z Q7 2006-11-01

Z Q7 są pewne problemy. W silniku 4.2 sa problemy techniczne. Z elektroniką są też rózne problemy i z Air Suspension. Poduszki chyba nie wypalają, tak jak w A8 :) Znajomy ma Q7 3.0 TDI i strasznie mu dymi, w serwisie mówią, że to wina polskiego paliwa...A Q7 dymi nadal, jak Trabant :D

~Wiktor 2006-10-12

Q7 jest brzydkie i ma pewne niedostatki jakościowe i błędy.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.