mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Audiofilski Caliber

Audiofilski Caliber

Dodge Caliber, pierwszy model amerykańskiej marki przygotowany specjalnie na europejski rynek, został wybrany przez firmę JVC na swój pojazd demonstracyjny.

Audiofilski Caliber

Projekt stworzony został przez przez instalatorów z wrocławskiej firmy Extreme Car Audio i kładzie nacisk na trzon oferty tej firmy na polskim rynku – radioodtwarzacze i multimedia. Urządzenia zostały zainstalowane celowo w standardowych miejscach, tak by pokazać ich najpopularniejsze sposoby montażu w samochodzie i tym samym udowodnić, iż jest to możliwe do uzyskania praktycznie w każdym aucie.

Na konsoli środkowej znalazły się stale zyskujące popularność stacje medialne 2 DIN – radioodtwarzacze, łączące w jednym urządzeniu duży ekran LCD, napęd DVD i tuner RDS wraz z mnogością pozostałych funkcji. W drzwiach, a więc dogodnym miejscu na głośniki, można zmieścić praktycznie dowolne modele w rozmiarach od 165mm do 6x9”, co gwarantuje doskonałą dynamikę niskich częstotliwości z dużych membran. Perfekcyjnym uzupełnieniem dźwięku budującym przestrzenność oraz scenę stereo są głośniki wysokotonowe, które w modelu Caliber zainstalowano na podszybiu deski rozdzielczej odsuwając je tym samym - dzięki konstrukcji auta - daleko od słuchacza, co dodatkowo podkreśla głębokość stereofonii.

Zobacz galerię zdjęć modelu Dodge Caliber

Kolejnym elementem, który "wspomógł" montażystów w ich staraniach, jest konstrukcja dachu – posiada ona dwa wzmocnienia (na środku i z tyłu), które okazały się idealnymi miejscami do montażu monitorów podsufitowych!
 
Bagażnik Dodge'a okazał się niezwykle "ustawny", a dzięki jego podnoszonej podłodze montażyści w łatwy sposób ukryli zbędne na zewnątrz elementy instalacji - zmieścili tam kondensatory buforujące oraz ogromny zasilacz wykorzystywany podczas prezentacji do zasilania auta. Jeśli ktoś również zaryzykuje usunięcie koła dojazdowego może pod podłogą Calibra zabudować takie elementy systemu audio jak wzmacniacze, akcesoria, a nawet niewielki subwoofer. Objętość przestrzeni za tylnymi siedzeniami pozwoliła instalatorom na zmieszczenie sporej ilości sprzętu - 4 niemałych wzmacniaczy oraz dwóch potężnych subwooferów w obudowach wspomaganych dodatkowo głośnikami.

W ocenie renomowanych specjalistów – wrocławskiej firmy Extreme Car Audio -  Dodge Caliber to idealny wybór także dla miłośników muzyki w aucie. Samochód umożliwia instalację dowolnego systemu Hi-Fi nie tylko w sposób pokazowy – jak w aucie demonstracyjnym JVC – ale również absolutnie dyskretnie i to bez zbędnych przeróbek, a więc i bez zbędnych dodatkowych kosztów. Mało tego – zaprojektowane przez producenta miejsca montażowe gwarantują końcowy sukces brzmienia zwłaszcza w stosunku do innych – często "akustycznie" udziwnionych - samochodów pochodzących z tego segmentu.

Lista zainstalowanego sprzętu w Dodge'u Caliber JVC:
1.Przód
- KW-AVX700 jednostka centralna DVD/DivX z wbudowanym monitorem 6,5”.

2.Fotel  kierowcy
- KV-MH6510 monitor zagłówkowy 6,5”
- KD-DV4201 DVD

3.Fotel Pasażera
- KV-MH6510 monitor zagłówkowy 6,5”
- KD-DV6201 DVD/DivX z portem USB

4.Podsufitka
- KV-MRD900 monitor sufitowy 9” z wbudowanym DVD

5.Tył
- KD-AVX2 odtwarzacz DVD/DivX wielkości 1 DIN (standardowa wielkość odbiornika samochodowego) z wbudowanym monitorem 3,5”

Głośniki
- CS-S6 16,5 cm 300W przednie drzwi
- CS-FS5 13 cm 240W głośnik centralny
- CS-S6 16,5 cm 300W tylne drzwi 
- CS-FX602 16,5 cm 240W zabudowa bagażnika
- CS-DX25 25 cm 1200W subwoofer (2 szt.)

Wzmacniacze
- KS-AX5500 800W 4 kanały wzmacniacz (2 szt.)
- KS-AX5700 900W 2 kanały wzmacniacz (2 szt.)

Zobacz więcej o modelu Dodge Caliber

Zobacz koniecznie: Wszystko o Dodge Caliber Wszystko o Dodge
Tematy w artykule: Dodge Dodge Caliber

Podobne wiadomości:

Hennessey Dodge Viper Venom - więcej niż Hellcat

Hennessey Dodge Viper Venom - więcej niż...

Samochody luksusowe 2016-07-14

Dodge Viper, inaczej niż tańsze modele Dodge, czyli Challenger i Charger, nie doczekał się wersji Hellcat, czyli wspomaganej kompresorem 707-konnej odmiany. Ale sposób na zwiększenie osiągów mają inzynierowie z Hennessey Performance.

 

FCA wzywa do serwisu 1,3 mln samochodów

FCA wzywa do serwisu 1,3 mln samochodów

Aktualności 2017-07-18

Komentuj:

~kreator 2006-08-17

a moze jakieś zdjęcia samego sprzętu, a nie tylko gołych du...

~obserwator 2006-08-17

ładne te dodge ;-)

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.