mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Aurea - samochód marzenie

Aurea - samochód marzenie

Ferrari przygotowało dla swoich miłośników najnowszy model. Studyjna Aurea, której stylistyka zbliżona jest do Scuderii, jest prawdziwym supersportowym autem.

Aurea - samochód marzenie

Niestety będzie musiała ona pozostać tylko w sferze marzeń. Nie ze względu na cenę ale ze względu na fakt, iż jest to model studyjny i małe jest prawdopodobieństwo rozpoczęcia jego seryjnej produkcji. Zamiarem projektantów, studia projektowego DGF we współpracy z Uniwersytetem we Florencji oraz inżynierami Ferrari, było pokazanie publiczności, w jaką stronę może pójść projektowanie aut sportowych wzorowanych na bolidach Formuły 1.

Ferrari Aurea wzorowana była na bolidzie F1 z 2002 roku i modelach Enzo 456 i 360 Modena i występuje w czterech wersjach nadwozia - GT, Berlinetta, Spider oraz Spider America .

Niewielkie rozmiary, 4,47m długości, niecałe 2m szerokości, 1,15m wysokości oraz wynikająca stąd waga 1.250kg, w połączeniu z 4-litrowym silnikiem V8 o mocy 500 KM pozwalają autu przyspieszyć do setki w 3,9 sekundy oraz osiągnąć maksymalną prędkość 325 km/h.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Plebiscyt Best Cars 2019 ? zagłosuj!
Plebiscyt Best Cars 2019 ? zagłosuj!
W tym roku po raz 25. oddajecie swoje głosy na ulubione samochody, a my jak co roku jednej osobie wręczymy nagrodę główną ? nowe Subaru XV!