mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Australijska Skoda

Australijska Skoda

Skoda dostarcza właśnie pierwsze egzemplarze samochodów do klientów w Australii. Rozpoczyna działalność na piątym kontynencie z siecią czternastu punktów dealerskich. Firma właśnie zainaugurowała ekspansję rynkową wyraźnym akordem podczas Międzynarodowego Salonu Samochodowego w Sydney.

Australijska Skoda

Australia staje się – po Europie, Azji, Afryce i południowej Ameryce piątym kontynentem i setnym krajem, gdzie Skoda Auto sprzedaje swoje samochody. Na zakończonych właśnie targach samochodowych w Sydney czeska marka prezentowała się na jednej ekspozycji wraz z dwiema innymi markami VW Group – Volkswagenem i Bentleyem.

„Targi w Sydney to powrót Skody na rynek australijski, dlatego zrobimy wszystko, co w naszej mocy, aby upewnić się, że klienci zauważą i zapamiętają nasze nowe samochody” – mówi szef Skoda Australia Mathew Wiesner.

Zwiedzający targi mieli możliwość zapoznania się z przygotowanymi na australijski rynek wersjami Octavii i Roomstera. Czesi przedstawili również nowy samochód koncepcyjny Yeti – mini SUV, który wskazuje kierunek działań koncernu w przyszłości. Skoda na rynku australijskim będzie konkurowała w segmencie, który był tradycyjnie zarezerwowany dla japońskich i koreańskich marek. Firma wierzy, że skutecznie powalczy o klientów dzięki zaoferowaniu im nowych możliwości.

Skoda Auto wraca właśnie po około dwóch dekadach przerwy na kontynent, na którym czeskie samochody mają już wieloletnią tradycję. Pierwsze egzemplarze Laurin & Klement trafiły tutaj na początku XX wieku. Pierwsze potwierdzone dane dotyczą roku 1911. Najbardziej dynamiczny rozwój to lata 50-te, w latach 1949 do 1955 sprowadzono na ten rynek w sumie 2 732 samochodów. W latach 60-tych i 70-tych trafiały do Australii samochody montowane w Nowej Zelandii, m.in. terenówki Trekka na podwoziu Octavii. Import samochodów marki Skoda na rynek australijski oscylował wtedy od kilku do kilkudziesięciu sztuk rocznie. W sumie w latach 1964 do 1978 sprzedano w Australii tylko 1 320 aut, a w kolejnych latach import całkowicie ustał.

Dowiedz się więcej o marce Skoda

Czytaj także:

Skoda zastąpi Volvo 2007-10-31

Skoda: Rozbudowa fabryk i produkcja "Yeti" 2007-09-28

Zobacz koniecznie: Wszystko o Skoda
Tematy w artykule: Skoda

Podobne wiadomości:

Czas na zmianę

auto motor i sport 0000-00-00

Premiera Skody Fabii drugiej generacji nastąpi na marcowym salonie w Genewie, ale u nas już dziś można zobaczyć pierwsze oficjalne zdjęcia.

Skoda Vision X - premiera w Genewie

Skoda Vision X - premiera w Genewie

Aktualności 2018-02-01

Komentuj:

~AD 2007-12-23

Skoda to kaszana w 100%. Od modelu Fabia, Skody to kompletna kaszana i tandeta, prawie jak Dacia. W środku chamskie twarde plastiki jakich Niemcy nie widzieli od co najmniej 10 lat, a u nas tłuką. Kto to kupuje? Nie wiadomo, chyba jacyś debile. Widać, że Skoda to ulubiony pojazd różnych urzędów państwowych. Z tego wniosek, że bez łapówki nikt tego nie kupi. No bo wydaj ponad 40 tysięcy na Fabię, która delikatnie mówiąc jest niby autem, ani wyglądu ani osiągów, ani renomy. Gorsza od koreańskich! A w środku masakra bezguścia stylistów i za bylę pierdołę dopłacaj jeszcze człowieku. Felicja była jeszcze jako taka, bo przynajmniej tania i dość trwała, a potem zaczęli robić zbyt drogi chłam. A Roomster? Powiem krótko - kolejny niewypał. Za te pieniądze? Bozie! Jeszcze ten wygląd. Z tyłu człowiek czuje się jak uwięziony jak w klatce. Ni to pies ni wydra. A cena ocuci nawet pana Zdzicha, nieoficjalnego rekordzistę Polski i Europy na krótkim dystansie (0,5 l).

~zx 2007-12-23

Skoda to tania marka, coś jak Chevrolet, Kiła, Hyundai, Dacia, itp. Ale ceny mają zabójcze...

~s 2007-12-23

Nie kupiłbym burakowozu...

~s 2007-12-23

To w Australii kupują burakowozy ??

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.