Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Australijskie Mitsubishi 380

Australijskie Mitsubishi 380

W australijskiej fabryce Mitsubishi Motors Corporation z taśm produkcyjnych zjechał pierwszy od dziewięciu lat nowy model tej marki - sedan 380.

Australijskie Mitsubishi 380

Nowe Mitsubishi 380 to sportowy sedan, który odziedziczył kilka elementów z amerykańskiego modelu Mitsubishi Galant sprzedawanego od 2003 roku w Ameryce Północnej. W założeniach australijskiego oddziału „trzech diamentów” każdego miesiąca z fabryki wyjedzie 3000 pojazdów.

Projektanci i konstruktorzy Mitsubishi 380 skupili się na spełnieniu pięciu podstawowych wymagań konsumentów: dużej mocy i osiągach, sportowej stylistyce nadwozia, atrakcyjnym stosunku wartości pojazdu do jego ceny, przestronnym wnętrzu i jakości wykończenia elementów wyposażenia.

Mitsubishi 380 napędzany jest 6-cylindrowym silnikiem widlastym SOHC MPI o pojemności skokowej 3,8 dm sześc., maksymalnej mocy 175 kW i maksymalnym momencie obrotowym 343 Nm. Opisana jednostka współpracuje z 5-stopniową automatyczną skrzynią biegów Mitsubishi INVECS-II Sport Mode, przy czym dla entuzjastów dostępna jest także 5-stopniowa skrzynia manualna. 

Do tej pory w Australii, Mitsubishi sprzedawało jedynie pięć modeli: Magna, Verada, Triton (produkowany w Tajlandii), Lancer oraz Pajero.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Fabryczne instalacje LPG i CNG - top 5
Fabryczne instalacje LPG i CNG - top 5
Postanowiliśmy wybrać 5 najciekawszych naszym zdaniem modeli, które są oferowane z fabryczną instalacją LPG lub CNG. Samochody z instalacją gazonową wciąż stanowią dużą alternatywne dla aut zasilanych benzyną lub olejem napędowym. Zaś auto z CNG to ciekawostka, ale warta uwagi.
Rozpoznaj modele Skody i wygraj Rozpoznaj modele Skody i wygraj