mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Auta z supermarketu

Auta z supermarketu

Czy belgijski eksperyment przełamie monopol producentów?

W sieci belgijskich supermarketów Colruyt można oprócz codziennych zakupów, nabyć nowy samochód. Jest to początek eksperymentu, który ma na celu przełamanie monopolu autoryzowanych dealerów samochodów i doprowadzenie do obniżenia cen samochodów. Na początek wystawiono na sprzedaż 150 aut. Są to Fordy Fiesta, Alfa Romeo 156 i Daewoo Tacuma. Klient zainteresowany zakupem może wprawdzie kupić tylko to co widzi, ale za to o 25% taniej w stosunku do obowiązującej w Belgii ceny katalogowej.

Po wpłaceniu 50 euro można umówić się na jazdę próbną oraz wynegocjować cenę posiadanego auta, w przypadku gdy chcemy je sprzedać. Na tym etapie można się wycofać z transakcji i odebrać 50 euro.

Formalności te można załatwić na miejscu u przedstawiciela firmy Cardoen, będącej partnerem Colruyta i specjalizującej się w sprowadzaniu z zagranicy samochodów po niższych cenach.

Liberalizację rynku motoryzacyjnego popiera Komisja Europejska. Zamierza ona na drodze ustawowej otworzyć supermarketom możliwość handlowania nowymi samochodami. Obowiązujący do tej pory monopol producentów powoduje, że różnice w cenach tych samych modeli na terenie Unii sięgają do 30%.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Volkswagen T-Roc - znamy kolejne szczegóły
Volkswagen T-Roc - znamy kolejne szczegóły
Już podczas wrześniowego salonu samochodowego we Frankfurcie będziemy mogli zobaczyć nowego crossovera z Wolfsburga, ale kilka tygodni wcześniej - 23 sierpnia - odbędzie się oficjalna prezentacja modelu. Dlatego Volkswagen cały czas podgrzewa atmosferę wokół modelu T-ROC.
Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic