mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > AutoEvent 2013 – spotkanie branży motoryzacyjnej

AutoEvent 2013 – spotkanie branży motoryzacyjnej

W dniach 11-13 czerwca br. w Zawierciu odbyła się dziewiąta edycja największej w Polsce konferencji dla przemysłu motoryzacyjnego, czyli AutoEvent 2013.

AutoEvent 2013 – spotkanie branży motoryzacyjnej
Tegorocznemu spotkaniu przyświecało hasło „Motoryzacja na świecie ma się świetnie ale dlaczego w UE jest inaczej? Czy w perspektywie 10-20 lat grozi nam likwidacja przemysłu motoryzacyjnego w UE?”. Podjęto również próbę odpowiedzi na takie pytania: Czy jest szansa na nowe instrumenty wsparcia, dostosowane do potrzeb przedsiębiorców?; Polska południowa „Zagłębiem Motoryzacji”. Czy powinniśmy zastosować politykę rozprzestrzeniania nowych inwestycji na terenie całego kraju?; Czy Polska jest nadal krajem o szczególnych kompetencjach dla rozwoju przemysłu motoryzacyjnego w Unii Europejskiej?

Tradycyjnie, integralnymi wydarzeniami spotkania były rozmowy kooperacyjne B2B, których odbyło się ponad 300. Rozstrzygnięto również dwa plebiscyty, w kategoriach „Menedżer Roku” i „Inwestycja Roku”. Menedżerem  Roku 2013 wybrano pana Aleksandra Czajkę za działania na rzecz stworzenia i integracji Grupy PLASTIC OMNIUM AUTO W POLSCE. Nagrodę „Inwestycja Roku 2013” otrzymała firma Pilkington Automotive Poland za wybudowanie nowego zakładu i uruchomienie produkcji szyb samochodowych w Chmielowie.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.