mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > AutoEvent 2013 – spotkanie branży motoryzacyjnej

AutoEvent 2013 – spotkanie branży motoryzacyjnej

W dniach 11-13 czerwca br. w Zawierciu odbyła się dziewiąta edycja największej w Polsce konferencji dla przemysłu motoryzacyjnego, czyli AutoEvent 2013.

AutoEvent 2013 – spotkanie branży motoryzacyjnej
Tegorocznemu spotkaniu przyświecało hasło „Motoryzacja na świecie ma się świetnie ale dlaczego w UE jest inaczej? Czy w perspektywie 10-20 lat grozi nam likwidacja przemysłu motoryzacyjnego w UE?”. Podjęto również próbę odpowiedzi na takie pytania: Czy jest szansa na nowe instrumenty wsparcia, dostosowane do potrzeb przedsiębiorców?; Polska południowa „Zagłębiem Motoryzacji”. Czy powinniśmy zastosować politykę rozprzestrzeniania nowych inwestycji na terenie całego kraju?; Czy Polska jest nadal krajem o szczególnych kompetencjach dla rozwoju przemysłu motoryzacyjnego w Unii Europejskiej?

Tradycyjnie, integralnymi wydarzeniami spotkania były rozmowy kooperacyjne B2B, których odbyło się ponad 300. Rozstrzygnięto również dwa plebiscyty, w kategoriach „Menedżer Roku” i „Inwestycja Roku”. Menedżerem  Roku 2013 wybrano pana Aleksandra Czajkę za działania na rzecz stworzenia i integracji Grupy PLASTIC OMNIUM AUTO W POLSCE. Nagrodę „Inwestycja Roku 2013” otrzymała firma Pilkington Automotive Poland za wybudowanie nowego zakładu i uruchomienie produkcji szyb samochodowych w Chmielowie.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Mercedes CLS trzeciej generacji odsłonięty!
Mercedes CLS trzeciej generacji odsłonięty!
Mercedes zaprezentował trzecią odsłonę luksusowego modelu CLS, który kilkanaście lat temu zapoczątkował erę czterodrzwiowych sedanów.