mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Auto Kredyt 2005

Auto Kredyt 2005

Gdańska Akademia Bankowa działająca przy Instytucie Badań nad Gospodarką Rynkową, organizuje w Warszawie w dniu 16 września 2005 seminarium pt: "Auto Kredyt 2005".

Będzie to pierwsze na rynku polskim na taką skalę spotkanie instytucji finansujących zakup środków transportu oraz odbiorców oferowanych przez nie produktów. Wezmą w nim udział wszystkie środowiska zajmujące się tą problematyką: banki i koncerny samochodowe, firmy leasingowe, sieci dealerskie, instytucje finansujące i kooperujące z sektorem samochodowym, firmy ubezpieczeniowe, klienci korporacyjni i indywidualni, floty samochodowe oraz media.

Spotkanie będzie miejscem wymiany poglądów i opinii, które przyczynią się do poszerzenia wiedzy na temat kondycji rodzimego sektora finansowania środków transportu oraz nakreślenia perspektyw rozwoju w kolejnych latach w kontekście wejścia naszego kraju do struktur Unii Europejskiej.

Zakres tematyczny poruszanych zagadnień zebrany został w trzech głównych blokach tematycznych:
- trendy i koniunktura na rynku sprzedaży środków transportu (m.in. trendy na krajowym i światowym rynku sprzedaży samochodów, perspektywy rozwoju kredytów samochodowych w Polsce, główne grupy odbiorców, różnica między captives a bankami),
- finansowanie środków transportu dla klienta indywidualnego (m.in. oferta instytucji finansowych dla klienta indywidualnego, specyfika i charakterystyka umów z klientem indywidualnym, zabezpieczenia i ubezpieczenia kredytów) oraz
- finansowanie środków transportu dla klienta instytucjonalnego (m.in. perspektywy rozwoju flot samochodowych w Polsce, problemy prawne (podatki – VAT, pozostałe opłaty), dylematy klientów: bank czy firma leasingowa ?).

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Sportowy Toyota Yaris na horyzoncie
Sportowy Toyota Yaris na horyzoncie
Japoński producent przedstawił szkic Yarisa, który jest zapowiedzią sportowej wersji tego modelu. Na rynku samochód będzie konkurentem m.in. Forda Fiesty ST.