mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Auto Kredyt 2005

Auto Kredyt 2005

Gdańska Akademia Bankowa działająca przy Instytucie Badań nad Gospodarką Rynkową, organizuje w Warszawie w dniu 16 września 2005 seminarium pt: "Auto Kredyt 2005".

Będzie to pierwsze na rynku polskim na taką skalę spotkanie instytucji finansujących zakup środków transportu oraz odbiorców oferowanych przez nie produktów. Wezmą w nim udział wszystkie środowiska zajmujące się tą problematyką: banki i koncerny samochodowe, firmy leasingowe, sieci dealerskie, instytucje finansujące i kooperujące z sektorem samochodowym, firmy ubezpieczeniowe, klienci korporacyjni i indywidualni, floty samochodowe oraz media.

Spotkanie będzie miejscem wymiany poglądów i opinii, które przyczynią się do poszerzenia wiedzy na temat kondycji rodzimego sektora finansowania środków transportu oraz nakreślenia perspektyw rozwoju w kolejnych latach w kontekście wejścia naszego kraju do struktur Unii Europejskiej.

Zakres tematyczny poruszanych zagadnień zebrany został w trzech głównych blokach tematycznych:
- trendy i koniunktura na rynku sprzedaży środków transportu (m.in. trendy na krajowym i światowym rynku sprzedaży samochodów, perspektywy rozwoju kredytów samochodowych w Polsce, główne grupy odbiorców, różnica między captives a bankami),
- finansowanie środków transportu dla klienta indywidualnego (m.in. oferta instytucji finansowych dla klienta indywidualnego, specyfika i charakterystyka umów z klientem indywidualnym, zabezpieczenia i ubezpieczenia kredytów) oraz
- finansowanie środków transportu dla klienta instytucjonalnego (m.in. perspektywy rozwoju flot samochodowych w Polsce, problemy prawne (podatki – VAT, pozostałe opłaty), dylematy klientów: bank czy firma leasingowa ?).

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.