mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Auto Moto Show coraz bliżej

Auto Moto Show coraz bliżej

Już za dwa miesiące w katowickim Spodku odbędzie się Auto Moto Show 2008 - największa tego typu impreza motoryzacyjna w naszym kraju. Wystawcy zapowiadają naprawdę dużą liczbę nowości rynkowych.

Auto Moto Show coraz bliżej
Targi motoryzacyjne w Katowicach w tym roku odbędą się w dniach 23-25 maja. Już dawno targi motoryzacyjne w naszym kraju nie wzbudzały aż takich emocji. W tym roku złożyło się na to kilka elementów. Przede wszystkim podstawowe znaczenie ma tu dobra koniunktura na rynku aut nowych. Producenci, widząc swoją szansę, z większą ochotą zaprezentują swoje nowości właśnie przy okazji targów, gdzie w jednym miejscu może je obejrzeć kilkadziesiąt tysięcy zwiedzających (w zeszłym roku na targach zjawiło się ok. 30 tys. ludzi). Ważną kwestią są także dobre opinie na temat katowickich targów z ubiegłych lat.

Niewątpliwie o randze targów świadczy liczba premier, jakie będzie można na nich zobaczyć. Wprawdzie nie mamy co liczyć (przynajmniej na razie), aby na wystawie w Polsce odbyła się światowa, bądź europejska premiera jakiegoś modelu, ale wśród zwiedzających sporym zainteresowaniem powinny się cieszyć wszystkie polskie premiery. A tych w tym roku w Katowicach będzie naprawdę sporo!

Honda zaprezentuje po raz pierwszy Accorda Tourer (kombi), który swoją premierę miał w tym roku w Genewie. Oczywiście na stoisku nie zabraknie i Accorda w wersji sedan, który w sprzedaży pojawi się tuż przed targami. Renault zaprezentuje swojego pierwszego w historii crossovera o nazwie Koleos. Hitem na stoisku Skody będzie z pewnością nowy Superb, zaś u Seata nowa Ibiza w wersji pięciodrzwiowej. Niestety polskiemu przedstawicielstwu hiszpańskiej marki nie uda się sprowadzić prezentowanego w Genewie prototypu Bocanegra. Ford zaprezentuje model Kuga, Suzuki pokaże małego Splasha, Citroen nowe C5, zaś BMW pragnie pokazać przedpremierowo model X6 z tegorocznymi genewskimi nowościami, czyli Kią Soul Searcher, a także Soul Diva.

Oczywiście nie zabraknie większości marek dostępnych na polskim rynku. Gamę swoich modeli pokażą Dodge, Audi, Volkswagen, Porsche, Peugeot, Mitsubishi, Volvo, Peugeot, Nissan, Hyundai i Ssangyong. Być może pojawią się także jakieś chińskie samochody. Niewątpliwymi atrakcjami będą modele najbardziej luksusowych modeli - Bentley, Jaguar czy Ferrari. Osobną ekspozycję stanowić będą auta do profesjonalnego off-roadu, samochody sportowe: rajdowe i wyścigowe i cała gama szeroko rozumianego tuningu. Nie zabraknie także motocykli, skuterów i pojazdów turystycznych.
Tematy w artykule: targi motoryzacyjne

Podobne wiadomości:

Poznań Motor Show 2015 - relacja

Poznań Motor Show 2015 - relacja

Aktualności 2015-04-11

Wystawa Poznań Motor Show 2014 - relacja

Wystawa Poznań Motor Show 2014 - relacja

Aktualności 2014-03-29

Komentuj:

~Kefirek 2008-03-30

Fajna impreza!Staram się nie przepuszczać takich okazji podziwiania autek,które niejednokrotnie są rarytasem na naszych polskich drogach!Mam przerąbane,moja żona równierz nie opiera się pokusą i razem zaliczamy takie wystawy!

~ze lwowa 2008-03-25

no to fakt szykuje sie calkiem calkiem, trzeba bedzie sie chyba wybrac

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.