mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Auto firmowe w świetle podatków i prawa

Auto firmowe w świetle podatków i prawa

Wielkimi krokami zbliża się największe, najważniejsze i najbardziej spektakularne wydarzenie w branży flotowej w 2010 roku – Ogólnopolskie Targi Fleet Market. Na siedemdziesięciu stoiskach będzie można zapoznać się z najnowszymi ofertami, rozwiązaniami i produktami niezbędnymi nowoczesnemu fleet managerowi w codziennej pracy.

Auto firmowe w świetle podatków i prawa
Tegoroczny Fleet Market, który odbędzie się już za tydzień, zapowiada się wyjątkowo z kilku powodów. Na 2000 metrów kwadratowych powierzchni wystawienniczej swoje produkty i usługi zaprezentuje ponad 70 wystawców, reprezentujących wszystkie branże i profile działalności – od finansowania, zarządzania, ubezpieczeń, usług serwisowych, przez koncerny paliwowe, firmy teleinformatyczne, aż po koncerny motoryzacyjne. Szczególnie te ostatnie szykują kilka spektakularnych niespodzianek, w tym kilka polskich premier.

W części wystawienniczej bardzo atrakcyjnie zapowiada się oferta tych wystawców, bez których praca flotowców byłaby po prostu niemożliwa – koncernów motoryzacyjnych. Poza modelami, które już funkcjonują we flotach, takich marek jak Renault, Peugeot, Ford, Skoda, Infinity, czy Audi, na uczestników czekają także absolutne nowości – Citroen C4, Opel Astra Sports Tourer, Hyundai ix20, czy Volkswagen Amarok. Wszystkie te modele będą miały w Ożarowie polską premierę, Volkswagen Amarok premierę flotową. Poza podziwianiem samochodów targi, jak sama nazwa wskazuje, to idealne miejsce, aby odbyć wstępne rozmowy biznesowe, czego wszystkim życzymy.

Jednak część wystawiennicza, mimo że bardzo rozbudowana, to nie jedyna płaszczyzna imprezy. Drugą, niezmiernie ciekawą, jest część wykładowa. Eksperci z kancelarii Hogan Lovells i prezes Polskiego Związku Przemysłu Motoryzacyjnego, Jakub Faryś, opowiedzą o aspektach funkcjonowania flot w świetle zmieniających się uwarunkowań prawno-podatkowych. Główny nacisk ich prelekcji, jak i towarzyszącej im debaty, będzie położony na nadchodzące zmiany w ustawie o podatku VAT. Swoje zdanie na ten temat przedstawią także przedstawiciele Polskiego Związku Wynajmu i Leasingu Pojazdów, Związku Polskiego Leasingu, firmy Masterlease oraz Stowarzyszenia Kierowników Flot Samochodowych.

Auto Firmowe w świetle podatków i prawa to główny, ale nie jedyny temat wykładów. Mł. insp. Wojciech Pasieczny, Zastępca Naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Stołecznej Policji w Warszawie niezwykle obrazowo opowie o najczęstszych przyczynach wypadków drogowych. Poza tym będzie można nieco więcej usłyszeć o nowym zjawisku na polskim rynku flotowym, jakim jest wynajem średnioterminowy. Elastyczny produkt wynajmu. Średnio i krótkoterminowy wynajem samochodów to temat który przedstawi Roman Świderski - Kierownik Produktu MTR, Express S.A.

Jednym z elementów dialogu flotowego będzie debata flotowa którą poprowadzi Wojciech Drzewiecki Prezes Instytutu Badań Rynku Motoryzacyjnego Samar, temat debaty to "Zmiany w ustawie o podatku Vat - kiedy wejdą w życie, jak się do nich przygotować. Co proponowane zmiany oznaczają dla fleet managerów i firm Car Fleet Management. Jak będzie się kształtował rynek po ich wprowadzeniu".

Nie zabraknie także atrakcji z dziedziny bezpieczeństwa. GM Poland i Akademia Jazdy Opla pokaże jeden z dwóch dostępnych w Polsce Skid Carów, urządzeń do symulowania poślizgów, natomiast partner główny targów, firma PZU przywiezie do Ożarowa symulator dachowania. Goście będą mogli w bezpiecznych warunkach przeżyć dachowanie.

Ogólnopolskie Targi Fleet Market 2010 odbędą się 23 listopada w Ożarowie w hotelu Mazurkas. Wstęp jest bezpłatny.

Podobne wiadomości:

Nowe przepisy podatkowe weszły w życie

Nowe przepisy podatkowe weszły w życie

Finanse i prawo 2015-01-02

Firmy stawiają na wynajem samochodów

Firmy stawiają na wynajem samochodów

Finanse i prawo 2015-08-11

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.