mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Auto "made by" Bułgaria

Auto "made by" Bułgaria

Bułgarzy najwidoczniej pozazdrościli sukcesu sprzedażowego rumuńskiej Dacii Logan. Dzięki zaangażowaniu studentów i wykładowców Uniwersytetu Technicznego w Sofii został stworzony pojazd koncepcyjny o nazwie Univers, który w przyszłości ma być równie atrakcyjny cenowo jak model Logan.

Auto
Prezentowany na zdjęciach koncept jest w pełni wymiarowy bowiem został stworzony w skali 1:1. Prace nad bułgarskim Universem trwały ponad dwa lata. Głównymi zaletami samochodu mają być przede wszystkim cena, wahająca się od około 28 000 35 000 zł oraz przyzwoita przestrzeń dla czterech lub pięciu pasażerów. Te cechy mają pomóc również na odniesienie międzynarodowego sukcesu.

Inicjatorem projektu Univers jest Sasho Draganov, jeden z wykładowców przedmiotu projektowania przemysłowego na Uniwersytecie Technicznym w Sofii. Swój udział ma również Harald Leschke, jeden z czołowych projektantów w koncernie DaimlerChrysler.

Jeszcze w tym roku, najpóźniej w lecie zostanie przygotowany pierwszy prototypowy egzemplarz Univers. Jego wyjazd na europejskie drogi uzależniony jednak jest od tego czy konstruktorom uda się pozyskać środki finansowe od inwestorów i Unii Europejskiej.
Tematy w artykule: Univers Concept

Komentuj:

~Radek K 2007-03-08

Wizualnie ładne auto, nie wiadomo jednak jak parametry no i osiągi na drodze.Należy się pochwała za pomysł i odwagę dla bułgarskich konstruktorów.

~struzyn 2007-03-08

Całkiem sympatyczny tylko mocno podobny do mercedesa A-class

~Pan K. 2007-03-08

I tu potwierdza się stare powiedzenie, ze "świat należy do młodych", i to jest właśnie bardzo dobry tego przykład.Tak, to naprawdę bardzo ładne autko, a jak jeszcze czytam cenę to no no ........

~Wosi 2007-03-08

A zapomnieliście, że mamy jeszcze typowo polskie auta : Star, Jelcz, Nysa, Lublin? Przecież to są polskie konstrukcje.

~Pawel Poznań 2007-03-06

Ładny nawet... A Patriocie chciałbym zwrócić uwagę, że wprawdzie maluch i Warszawa były rodzimej marki, ale nie nazwałbym ich rodzimymi polskimi autami. Teraz do LL: nie PSA tylko Renault. (PSA to Citroen i Peugeot). A poza tym racja - szkoda, że nie mamy swoich aut, ale w dzisiejszych czasach globalizacji to raczej nierealne. Nie mieliśmy swojej sztandarowej marki, która byłaby uplasowana na rynku i pod którą koncerny chciałyby coś produkować, jak np. Skoda, czy nawet Dacia. W Polsce produkowanych jest dużo samochodów, jest to pierwsza pozycja polskiego eksportu, ale pod markami koncernów. Pozdrawiam automaniaków.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.