mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Auto rozebrał na części i zakopał w ogrodzie

Auto rozebrał na części i zakopał w ogrodzie

Kryminalni z Piaseczna zatrzymali kolejną osobę za fałszywe zgłoszenie kradzieży samochodu. Tym razem 48-letni Juliusz L. zgłosił kradzież swojego mercedesa po tym, jak go rozebrał na części i zakopał w ogrodzie.

Auto rozebrał na części i zakopał w ogrodzie
Funkcjonariusze potrzebowali kilkunastu godzin, aby udowodnić zgłaszającemu, że złożył fałszywe zawiadomienie o utracie auta. Do oficera dyżurnego komisariatu w Konstancinie-Jeziornie w niedzielę wieczorem zgłosił się zdenerwowany Juliusz L. Mężczyzna zawiadomił o kradzieży swojego mercedesa. Jak twierdził, zaparkował auto przy ul. Wilanowskiej, gdyż uległo ono awarii. Samochód miał zostać skradziony, kiedy właściciel poszedł do centrum miasta, aby wezwać pomoc drogową. Kiedy wrócił na miejsce z holownikiem, auta już nie było, pozostał tylko trójkąt ostrzegawczy.

Policjanci natychmiast przystąpili do ustalania okoliczności kradzieży. Przyjęli zawiadomienie i jednocześnie weryfikowali uzyskane informacje. Podejrzenia funkcjonariuszy wzbudziły pewne szczegóły dotyczące kradzieży samochodu, podane przez Juliusza L. Policjanci po dokładnym sprawdzeniu przekazanych informacji byli już pewni, że zgłaszający nie mówi prawdy. W trakcie dalszych czynności przyznał on, że do żadnej kradzieży nie doszło. Mężczyzna został zatrzymany.

W czasie przesłuchania powiedział policjantom, gdzie obecnie znajdują się części jego rzekomo skradzionego samochodu. Część z nich zakopał w ogrodzie, a resztę schował w garażu. Mężczyzna tłumaczył policjantom, że miał problemy finansowe, postanowił więc zgłosić kradzież samochodu, aby móc wyłudzić odszkodowanie z firmy ubezpieczeniowej.
Tematy w artykule: KGP

Podobne wiadomości:

Opel Insignia w służbie policji

Opel Insignia w służbie policji

Aktualności 2013-05-20

Te auta najczęściej kradli w 2013 roku

Te auta najczęściej kradli w 2013 roku

Aktualności 2014-01-13

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Vozilla - rusza wypożyczalnia elektrycznych aut we Wrocławiu
Vozilla - rusza wypożyczalnia elektrycznych aut we Wrocławiu
We Wrocławiu rusza pierwsza w Polsce wypożyczalnia samochodów elektrycznych pod marką Vozilla. Już od listopada będzie można się poruszać po drogach Dolnego Śląska autami elektrycznymi na minuty.