mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Auto z nalepkami, kierowca bardziej agresywny

Auto z nalepkami, kierowca bardziej agresywny

Liczny zbiór nalepek na samochodzie może świadczyć o tym, że za jego kierownicą jedzie kierowca o agresywnym stylu jazdy. Takie wnioski wyciągnęli uczeni amerykańskiego uniwersytetu Fort Collins w stanie Colorado.

Auto z nalepkami, kierowca bardziej agresywny
Według amerykańskich badaczy nalepki umieszczane na tylnej części samochodu są oznaką komunikatu dla innych użytkowników drogi, że jego właściciel może wyróżniać się agresywnym stylem jazdy. "To forma manifestu i określenia swojego prywatnego rewiru" - zgodnie twierdzą w opublikowanym przez gazetę Washington Post raporcie. "Chcą w ten sposób podświadomie bronić się przed innymi użytkownikami drogi" - dodają.


Przy tym jest objętne jakiego rodzaju/tematyki jest nalepka: agresywna, żartobliwa czy neutralna. Zjawisko ujawnianiające się wśród takich kierowców ma charakter zmienny. Im więcej motywów na samochodzie tym wyższe prawdopodobieństwo, że jego właściciel częściej ulega prowokacjom innych kierowców skłaniających go w konsekwencji do szybszej, brawurowej i bardziej agresywnej jazdy. Częścią badania, które dało takie wyniki był eksperyment w którym podstawiony przez uczonych kierowca skręcając w lewo na krzyżówce po zapaleniu się zielonego światła umyślnie przyblokowywał ruch. Jak się okazało średnio o dwie sekundy szybciej kierowcy aut z naklejkami decydowali się użyć klaksonu niż kierowcy w "czystych" pojazdach.

Podobne wiadomości:

Aston Martin ściąga dach

Aston Martin ściąga dach

Samochody luksusowe 2009-02-25

Podczas tegorocznej edycji targów motoryzacyjnych w Genewie Aston Martin zaprezentuje szesnasty w historii samochód z otwartym nadwoziem. Model DBS Volante zaprezentuje sposób połączenia luksusu z wydajnością. W dodatku jego dach będzie się składać/rozkładać jedynie 14 sekund.

Decyzja BMW ważna dla FSO

Decyzja BMW ważna dla FSO

Aktualności 2012-10-07

Komentuj:

~u 2008-06-26

poza tym najczesciej naklejki naklejaja mlodzi ludzie...

~rinho 2008-06-26

no niewiem- na Hawajach ludzie maja hopla na ponkcie wszelakich nalepek na samochodach (wizerunki wyspy, zolwie itp) a nie wydaje mi sie zeby byli agresywni Pozdrawiam

~Ide 2008-06-26

Bo autor tego artykułu pewnie nie wie,taka że taka dajmy na to NAKLEPKA "M Power" potrafi zwiększyć moc bolida o jakieś 5 KM... - im więcej naklepek, tym ....... (moc się sumuje!)

~Adam 2008-06-26

w Qou vadis w filmie chyba byl ten motyw rysowany kijkiem po piasku ;)

~MARIO 2008-06-26

totalna bzdura, na moim samochodzie nie mam zadnej naklejki a nawet mam poodklejane fabryczne napisy stylu "tdi" itp. a uważam siebie za osobe naprawdę agresywnego jak widze jak niektorzy nie mają pojecia o jezdzie

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda Octavia RS face-lifting - najmocniejsza w historii
Skoda Octavia RS face-lifting - najmocniejsza w historii
Kilka tygodni temu poznaliśmy odświeżoną Skodę Octavię, a teraz przyszedł czas na sportowe wcielenie czeskiego przedstawiciela segmentu kompakt. Oto najmocniejsza Octavia RS w historii.