mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Autobest 2011 rozstrzygnięte

Autobest 2011 rozstrzygnięte

Tytuł Autobest 2011, nadawany przez 15 dziennikarzy z europejskich krajów rozwijających się, trafił właśnie do Dacii Duster. Auto zdążyło już odnieść bardzo duży sukces na wielu światowych rynkach, a głównie w krajach rozwijających się.

Autobest 2011 rozstrzygnięte

Niedawno pisaliśmy o nominacjach w konkursie Autobest 2011. Dacia Duster zdobyła 863 punkty, wyprzedzając tym samym Opla Meriva z 822 punktami, Renault Fluence z 717 punktami, Citroena C3 z 654 punktami oraz Kię Venga z 544 punktami.

- Duster jest teraz samochodem, który stanowi jeden z najlepszych wyborów w regionach, z których pochodzimi, jeśli nawet nie w całej Europie. Jury Autobest tylko potwierdziło ten status auta, które zyskuje coraz to większe sukcesy na Starym Kontynencie. Duster miał jednak bardzo mocną konkurencję - głównie Meriva dowiodła, że jest niesamowicie silna i w zasadzie przegrała z Dusterem relatywnie niewielką ilością punktów w porównaniu z resztą aut - powiedział Ilia Seliktar, przewodniczący Autobest.

Razem z Autobest 2010 miał zostać ogłoszony wynik konkursu na najlepszy samochód ekologiczny - ECOBEST 2010. Ten tytuł zdobył Nissan LEAF, który był niemal logicznym, jak mówią jurorzy, wyborem. To pierwsze prawidziwie "inteligentne" EV (Electric Vehicle), które jest w stanie przejechać aż 175 kilometrów na jednym ładowaniu, co jest dość poważną wartością wśród innych tego typu gadżetów.Dacia Duster jest w sprzedaży w Europie, Turcji oraz północno-zachodniej części Afryki (tzw. Maghreb), czyli w Maroku, Algierii, Tunezii oraz Libii. Głównie w tego typu regionach auto odnosi bardzo duże sukcesy ze względu na swoją prostą i wytrzymałą konstrukcję, niską cenę oraz dostępność. Od 2011 roku zainteresowani będą mogli kupić Dustera także w Brazylii, Argentynie, Kolumbii, Meksyku, Chile, Bahrainie, Arabii Saudyjskiej, Omanie, Kuwejcie, Katarze i Zjednoczonych Emiratach Arabskich - wszędzie tam auto będzie nosiło znaczek Renault zamiast Dacia.

Ciekawostką może być fakt, że najwięcej punktów spośród wszystkich jurorów konkursu Autobest, przyznał Dacii Piotr R. Frankowski, redaktor polskiego wydania magazynu Top Gear.

Ponieważ w poprzednich latach zmieniała się liczba jurorów w konkursie Autobest, od 12 na początku do 15 dziś, nie można porównywać wprost zwycięzców z poszczególnych edycji tylko na podstawie liczby zdobytych punktów. Dlatego też wprowadzono specjalny współczynnik, który pokazuje, ile dany model zdobył punktów w stosunku do maksymalnego możliwego do uzyskania rezultatu. W tym roku zdobycz wg tego współczynnika kształtowała się następująco:

Dacia Duster - 23.97%
Opel Meriva - 22.83%
Renault Fluence - 19.92%
Citroen C3 - 18.17%
Kia Venga - 15.11%

Dla porównania w 2006 roku Kia Rio, która zdobyła wówczas pierwsze miejsce, zdobyła 24,5% możliwych punktów. W 2007 Opel Corsa - 25%, co jest do dzisiaj najlepszym wynikiem. Rok później Fiat Linea zdobył 23,5%, w kolejnym Renault Symbol wygrało ilością 24,4%, zaś przed rokiem triumfował Chevrolet Cruze, zdobywając jednak najmniej punktów (23,4%), wg tego przelicznika.

Przypomnijmy, że Dacia Duster była także nominowana do nagrody Car of the Year 2011, jednak nie poszło jej tam tak dobrze jak tutaj.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Citroen C3
Citroen C3
Cena podstawowa już od: 39 900 PLN brutto
Rodzaj samochodu: dostawczy osobowy
Kia Venga
Kia Venga
Cena podstawowa już od: 53 990 PLN brutto
Dostępne nadwozia: van-5dr.
Dacia Duster
Dacia Duster
Cena podstawowa już od: 39 900 PLN brutto
Rodzaj samochodu: dostawczy osobowy

Podobne wiadomości:

Citroen C4 Cactus - awangardowy crossover po face-liftingu

Citroen C4 Cactus - awangardowy crossover po...

Aktualności 2017-10-27

Nowa Dacia Duster – znamy pełny, polski cennik

Nowa Dacia Duster – znamy pełny, polski...

Aktualności 2018-02-02

Komentuj:

~DACIA ?-:) 2011-01-23

nieee...!!! nigdy do tego złomu by nie wsiadl kto promuje to rumunskie badziewie ?? samochod w stylu Indyjskiego "tata" jakies krawce biorą sie za produkcje aut- niech lepiej robią furmanki -albo trumny a produkcje samochodów zostawią - PROFESJONALISTOM

~kiejstut 2010-12-16

o ile potrzebujemy akurat SUVa, ale mnie większość osób które kupuje takie auta i tak nie wykorzystuje ich potencjału, w większości przypadków wystarczyłoby mieć nawet zwykłego kompakta

~eLKa 2010-12-16

Fajny samohodzik. Kupno jego to rozsądny wybór, bez emocji, zadęcia i kompleksów.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.