mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Autobest 2012: Hyundai Elantra najlepszy

Autobest 2012: Hyundai Elantra najlepszy

Znamy już rozstrzygnięcia konkursu Autobest 2012, w którym wybierane jest najlepsze auto w środkowo-wschodniej części Europy. W tym roku zdecydowanym zwycięzcą okazał się Hyundai Elantra, który wyprzedził Forda Focusa i Chevroleta Aveo.

Autobest 2012: Hyundai Elantra najlepszy

Hyundai Elantra zdobył w sumie 839 punktów i dość wyraźnie wyprzedził w głosowaniu kolejne modele. Drugi Ford Focus uzyskał 758 punktów i tu już jego przewaga nad trzecim Chevroletem Aveo była nieznaczna (744 punkty). Czwartemu w klasyfikacji (668) Fiatowi Pandzie nie udało się powtórzyć sukcesu swojego poprzednika, zaś ostatnie miejsce w finałowej piątce przypadło Toyocie Yaris (591).

Zwycięstwo Elantry było wyraźne z tego względu, że model ten zyskał największe uznanie u dziesięciu spośród piętnastu głosujących dziennikarzy - członków jury, w tym i u jedynego Polaka w tym gronie, Piotra Frankowskiego. Trzech jurorów najwyżej oceniło walory Focusa, zaś po jednym najwięcej swoich głosów oddało Aveo i Pandzie.

Podczas wyborów zwycięzcy konkursu Autobest kandydujące modele oceniane są wg 13 kryteriów, które są różnie punktowane. Największą wagę ma cena modelu, za którą można było przydzielić w sumie 60 punktów. Po dwadzieścia punktów jurorzy mieli do obdzielenia za sieć sprzedaży, serwis i dostępność części zamiennych, uniwersalność oraz możliwości załadunkowe. Mniejsze znaczenie w tym konkursie mają za to cechy, które istotne są m.in. przy wyborze Car of the Year, jak właściwości jezdne, nowe technologie, osiągi czy wpływ na ekologię.

Jury konkursu Autobest 2012 składało się z piętnastu dziennikarzy z państw Europy Środkowej i Wschodniej (po jednym z każdego kraju), w tym już wspomniany Piotr Frankowski z Polski.

Ostateczna klasyfikacja konkursu Autobest 2012
1. Hyundai Elantra - 839 punktów
2. Ford Focus - 758
3. Chevrolet Aveo - 744
4. Fiat Panda - 668
5. Toyota Yaris - 591

Wraz z rozstrzygnięciami w głównej kategorii poznaliśmy zdobywcę tytułu Companybest 2011. Zdobył go Chevrolet Europe, który został doceniony za spory wzrost sprzedaży, a także za umiejętną zmianę wizerunku marki. To z pewnością spory prezent dla tej marki, która, przypomnijmy, w tym roku świętuje 100-lecie swojego założenia.

Pod koniec września z kolei ogłoszeni zostali zwycięzcy w kategoriach Ecobest, Manbest, Safetybest, Technobest oraz Sportbest. Zobacz zdobywców tych wyróżnień.A już wkrótce na naszych stronach znajdziecie test świeżo upieczonego triumfatora nagrody Autobest 2012.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Ford Focus
Ford Focus
Cena podstawowa już od: 67 070 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr. kombi-5dr. sedan-4dr.
Fiat Panda
Fiat Panda
Cena podstawowa już od: 34 600 PLN brutto
Rodzaj samochodu: dostawczy osobowy
Toyota Yaris
Toyota Yaris
Cena podstawowa już od: 42 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-3dr.
Hyundai Elantra
Hyundai Elantra
Cena podstawowa już od: 69 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: sedan-4dr.

Podobne wiadomości:

Znamy finalistów COTY 2012

auto motor i sport 0000-00-00

Ford Ka+ po face-liftingu - nowa wersja Active

Ford Ka+ po face-liftingu - nowa wersja...

Aktualności 2018-02-09

Komentuj:

~radush 2011-12-23

Mylisz się kolego. Panda nadal będzie najlepsza na rynku, i nie będzie problemów z jej solidnością. Mam nadzieję że nie należysz do grona "Znafców" którzy krytykują Pandę trzeciej generacji tylko dlatego, że będzie teraz produkowana we Włoszech.

~chychak 2011-12-14

panda nie jest już z Polski, więc nie ma szans na rynku, szybko sie okaże że jakość wykonania tego modelu we włoskich fabrykach będzie dużo niższa i jeszcze będą wracać z podkulonym ogonem do Polski

~radush 2011-12-14

Szczerze mówiąc to spodziewałem się innego wyniku. Dziwi mnie ostatnie miejsce Toyoty no i czwarta pozycja świetnej Pandy. Myślę że mimo braku wygranej Panda ma świetną pozycję wyjściową na rynek, i powinna sobie spokojnie poradzić z konkurencją.

~fajfer 2011-12-14

tylko nowe auta tu masz, myślmy trochę, po drugie z elantrą nie ma i tak żadnych szans

~Greg12 2011-12-14

A gdzie jest Octavia? Najlepszy VW polskich komiwojażerów.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.