mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Autobus energetyczny

Autobus energetyczny

Na bazie autobusu miejskiego Mercedes-Benz Citaro stworzono w Polsce energetyczne centrum edukacyjno-informacyjne w ramach unijnego programu "SAVE II", mającego na celu oszczędzanie energii.

Autobus energetyczny

W program finansowo zaangażowany jest również koncern DaimlerChrysler AG. Zaplanowany na dwa lata projekt pod nazwą "Autobus energetyczny" ma na celu propagowanie wśród polskich gmin, przedsiębiorstw i zwykłych użytkowników wiedzy o konieczności oszczędzania i efektywnego wykorzystania energii, jak również informowanie o alternatywnych i odnawialnych źródłach energii oraz doprowadzenie do bardziej świadomego korzystania z energii.

Energetyczny Citaro jeździ po całym kraju, odwiedzając tygodniowo dwie lub trzy miejscowości. W razie potrzeby autobus może pojechać dodatkowo także w inne miejsca. Przez 100 tygodni w ciągu dwóch lat, licząc po 30 odwiedzających dziennie, z informacji i porad oferowanych przez "autobus energetyczny" skorzysta łącznie 30 tys. osób.
 
"Autobus energetyczny" już od kilku miesięcy jeździ po Polsce i w nowoczesny sposób informuje o możliwościach oszczędzania energii. Obok komputera z oprogramowaniem edukacyjnym i dostępem do internetu urządzono w przedniej części autobusu "wystawę" z licznymi eksponatami. Wewnątrz autobusu zainstalowano też model zasilania ogniwami paliwowymi, który objaśnia, na czym polega ta jedna z najnowocześniejszych technologii, stosowana obecnie w 30 autobusach Citaro, które poddane zostały testom w 10 miastach Europy. W ten sposób obrazowo w teorii i praktyce przedstawia się temat energii, oszczędzania energii oraz korzystania z jej odnawialnych źródeł.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Plebiscyt Best Cars 2019 ? zagłosuj!
Plebiscyt Best Cars 2019 ? zagłosuj!
W tym roku po raz 25. oddajecie swoje głosy na ulubione samochody, a my jak co roku jednej osobie wręczymy nagrodę główną ? nowe Subaru XV!