mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Autobusami Mercedesa na Mistrzostwa Świata w RPA

Autobusami Mercedesa na Mistrzostwa Świata w RPA

Spółka Daimler Buses dostarczy 460 autobusów marki Mercedes-Benz z okazji Mistrzostw Świata w piłce nożnej 2010 w Republice Południowej Afryki.

Autobusami Mercedesa na Mistrzostwa Świata w RPA
Zleceniodawcą jest firma Autopax Passenger Serivce Ltd. z siedzibą w Pretorii, największa autokarowa firma przewozowa w ruchu dalekobieżnym w RPA. Jeszcze w grudniu 2009 rozpocznie się dostawa autokarów Mercedes-Benz, do końca kwietnia 2010 do klienta dotrą ostatnie z 460 pojazdów.

Autopax przewozi rocznie prawie 4 miliony pasażerów na terenie RPA i jest w 100% spółką-córką południowoafrykańskiej kolei PRASA (Public Rail Agency of South Africa).

Zawieszenia 460 autokarów typu O 500 RSD będą dostarczane jako części CKD (completely knocked down) przez oddział Mercedes-Benz Brasil do Mercedes-Benz South Africa, które będą następnie montowane w fabryce Mercedes-Benz w East London w RPA. Zabudowy pochodzą od producenta zabudów, firmy Marcopolo z Johannesburga, z którym spółka Daimler Buses ściśle współpracuje już od dłuższego czasu.

To prestiżowe zlecenie jest ważną częścią zapewnienia funkcjonowania południowoafrykańskiej lokalizacji. W związku z aktualnym zwiększeniem mocy produkcyjnych przy produkcji autobusów spółka Daimler Buses zainwestowała w fabrykę w East London ponad 1 mln €, uwzględniając udział personelu w branży autobusowej. Na rzecz Daimler Buses w fabryce w East London pracuje ponad 50 pracowników.

Autokar Mercedes-Benz O 500 RSD z w pełni elektrycznym systemem zarządzania pracą silnika jest wyposażony w silnik o mocy 260 kW. Pojazdy będą dysponować w pełni automatyczną skrzynią biegów z wbudowanym retarderem, który został niedawno wprowadzony do portfela produktów. Automatyczna skrzynia biegów jest idealna do ruchu miejskiego oraz oferuje liczne zalety w kwestii komfortu jazdy i bezpieczeństwa. Skrzynia biegów realizuje automatycznie zmiany biegów na życzenie, co sprawia, że kierowca może się całkowicie bezstresowo skoncentrować na sytuacji na drodze.

Wszystkie 52, ewentualnie 61, miejsca siedzące w autobusach będą wyposażone w pasy bezpieczeństwa. Także elektroniczny zestaw multimedialny w pełni klimatyzowanych autobusach jest całkowicie na właściwym miejscu. Zestaw składa się przykładowo z odtwarzacza DVD i MP3, ekranów i złącza mikrofonu.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Mercedes
Tematy w artykule: Mercedes autobusy

Podobne wiadomości:

Autobusy Mercedesa we Wrocławiu i w Warszawie

Autobusy Mercedesa we Wrocławiu i w Warszawie

Ciężarówki i Autobusy 2017-08-16

Mercedes wycofuje ze sprzedaży elektryczny model

Mercedes wycofuje ze sprzedaży elektryczny...

Aktualności 2017-07-31

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Pierwszy, elektryczny autobus do poboru krwi
Pierwszy, elektryczny autobus do poboru krwi
Solaris przygotowuje pierwsze takie zamówienie na świecie. Dwa elektryczne autobusy posłużą jako mobilne punkty poboru krwi i już niebawem trafią do polskiego odbiorcy.
Austria. Czas na oddech Austria. Czas na oddech