mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Autobusami Mercedesa na Mistrzostwa Świata w RPA

Autobusami Mercedesa na Mistrzostwa Świata w RPA

Spółka Daimler Buses dostarczy 460 autobusów marki Mercedes-Benz z okazji Mistrzostw Świata w piłce nożnej 2010 w Republice Południowej Afryki.

Autobusami Mercedesa na Mistrzostwa Świata w RPA
Zleceniodawcą jest firma Autopax Passenger Serivce Ltd. z siedzibą w Pretorii, największa autokarowa firma przewozowa w ruchu dalekobieżnym w RPA. Jeszcze w grudniu 2009 rozpocznie się dostawa autokarów Mercedes-Benz, do końca kwietnia 2010 do klienta dotrą ostatnie z 460 pojazdów.

Autopax przewozi rocznie prawie 4 miliony pasażerów na terenie RPA i jest w 100% spółką-córką południowoafrykańskiej kolei PRASA (Public Rail Agency of South Africa).

Zawieszenia 460 autokarów typu O 500 RSD będą dostarczane jako części CKD (completely knocked down) przez oddział Mercedes-Benz Brasil do Mercedes-Benz South Africa, które będą następnie montowane w fabryce Mercedes-Benz w East London w RPA. Zabudowy pochodzą od producenta zabudów, firmy Marcopolo z Johannesburga, z którym spółka Daimler Buses ściśle współpracuje już od dłuższego czasu.

To prestiżowe zlecenie jest ważną częścią zapewnienia funkcjonowania południowoafrykańskiej lokalizacji. W związku z aktualnym zwiększeniem mocy produkcyjnych przy produkcji autobusów spółka Daimler Buses zainwestowała w fabrykę w East London ponad 1 mln €, uwzględniając udział personelu w branży autobusowej. Na rzecz Daimler Buses w fabryce w East London pracuje ponad 50 pracowników.

Autokar Mercedes-Benz O 500 RSD z w pełni elektrycznym systemem zarządzania pracą silnika jest wyposażony w silnik o mocy 260 kW. Pojazdy będą dysponować w pełni automatyczną skrzynią biegów z wbudowanym retarderem, który został niedawno wprowadzony do portfela produktów. Automatyczna skrzynia biegów jest idealna do ruchu miejskiego oraz oferuje liczne zalety w kwestii komfortu jazdy i bezpieczeństwa. Skrzynia biegów realizuje automatycznie zmiany biegów na życzenie, co sprawia, że kierowca może się całkowicie bezstresowo skoncentrować na sytuacji na drodze.

Wszystkie 52, ewentualnie 61, miejsca siedzące w autobusach będą wyposażone w pasy bezpieczeństwa. Także elektroniczny zestaw multimedialny w pełni klimatyzowanych autobusach jest całkowicie na właściwym miejscu. Zestaw składa się przykładowo z odtwarzacza DVD i MP3, ekranów i złącza mikrofonu.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Mercedes
Tematy w artykule: Mercedes autobusy

Podobne wiadomości:

Mercedes SLS AMG – video

auto motor i sport 0000-00-00

Oto klipy prezentujące najnowszy supersamochód z gwiazdą na masce. Wypada świetnie, zarówno na torze jak i podczas crashtestu.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.