mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Autobusy MAN w Gorzowie

Autobusy MAN w Gorzowie

Firma MAN dostarczy do Gorzowa 11 nowych, klimatyzowanych i niskopodłogowych autobusów. Nowe autobusy, dofinansowane z funduszy europejskich zamówił Miejski Zakład Komunikacji. Na ulice Gorzowa powinny wyjechać w ciągu pół roku. Pojazdy uzupełnią miejski tabor składający się w tej chwili głównie z autobusów marki Solaris.

Autobusy MAN w Gorzowie
W połowie marca zostanie podpisana umowa, a na realizację zamówienia firma MAN będzie miała pół roku. Zakup nowych autobusów jest możliwy dzięki dofinansowaniu z unijnego marszałkowskiego Lubuskiego Regionalnego Programu Operacyjnego (LRPO). Stosowną umowę z marszałkiem lubuskim prezydent Gorzowa podpisał w grudniu ub.r.
Gorzów przeznaczy na zakup nowych autobusów, wyposażenia i nowe wiaty przystankowe ponad 14,7 mln zł. Z programu LRPO pochodzić ma niespełna połowa. Miasto chce kupić 12-metrowe autobusy, klimatyzowane i przystosowane do przewozu osób niepełnosprawnych. Razem będą mogły zabrać na pokład ok. tysiąca osób. Po zakupach we wrześniu na gorzowskich ulicach będzie jeździć 75 autobusów. W ramach projektu miasto kupi i zleci montaż również 120 automatów do sprzedaży biletów jednorazowych. Znajdą się one m.in. we wszystkich gorzowskich autobusach i tramwajach. Każdy nowy pojazd będzie pomalowany w nowe barwy marki Gorzowa - na pomarańczowo-czerwono-biało. W tych barwach będą również nowe wiaty przystankowe.

Podobne wiadomości:

Autobusy szkolne są w tragicznym stanie

Autobusy szkolne są w tragicznym stanie

Aktualności 2016-11-25

ITD ostro kontroluje autobusy i gimbusy

ITD ostro kontroluje autobusy i gimbusy

Aktualności 2016-10-11

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Suzuki Swift Sport - ostry i lekki hot-hatch z Japonii
Suzuki Swift Sport - ostry i lekki hot-hatch z Japonii
Jedną z najciekawszych premier podczas tegorocznego salonu motoryzacyjnego we Frankfurcie było trzecie wcielenie japońskiego hot-hatcha. Nowa odsłona Suzuki Swift już niebawem pojawi się w europejskich salonach.
Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic