mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Autobusy Mercedesa do Brazylii

Autobusy Mercedesa do Brazylii

Koncern DaimlerChrysler otrzymał w lipcu kontrakt na dostawę 1.055 podwozi do autobusów miejskich Mercedes-Benz dla komunikacji publicznej w brazylijskiej metropolii Sao Paulo.

Autobusy Mercedesa do Brazylii

Zamówienie obejmuje 750 podwozi o długości 13,2 metrów z silnikiem w tylnej części oraz 305 jednostek niedawno wprowadzonych na rynek podwozi autobusów przegubowych w wersji wysokopodłogowej lub niskowejściowej o długości 18 metrów. Oba rodzaje podwozi wyposażone są w ten sam typ silnika sterowanego elektronicznie OM 457 LA. Wszystkie podwozia mają być dostarczone do lutego przyszłego roku. Ponieważ Brazylia jest typowym rynkiem, trafią one do lokalnych wykonawców zabudów, gdzie powstaną z nich kompletne autobusy.

"Sprzedaż 350 podwozi autobusów przegubowych jest najwiekszym kontraktem na ten model w Ameryce Łacińskiej, jaki do tej pory udało nam się odnotować. To zamówienie jest szczególnym sukcesem dla naszego nowego produktu" - podsumował Wolfgang Diez, szef działu autobusów w koncernie DaimlerChrysler.

Sao Paulo uchodzi za największą metropolię Ameryki Łacińskiej i jest jednocześnie dla spółki DaimlerChysler do Brasil jednym z najważniejszych rynków zbytu autobusów w Brazylii. Obecnie w tym mieście jeździ 25.000 pojazdów Mercedes-Benz – odpowiada to udziałowi w rynku na poziomie 64%. W Brazylii w ostatnich 10 latach sprzedano 150.000 autobusów. Udział w rynku marki Mercedes-Benz wyniósł poprzez sprzedaż 84 000 jednostek równe 55%.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.