mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Autobusy Scania dla polskiego wojska

Autobusy Scania dla polskiego wojska

Pod koniec maja podpisana została umowa na zakup 60 autobusów Scania Irizar dla polskiego wojska. Przetarg ogłoszony przez Jednostkę Wojskową 4226 został rozstrzygnięty drogą elektroniczną za pośrednictwem Polskiej Platformy Przetargowej.

Autobusy Scania dla polskiego wojska
Zakupione autobusy Scania Irizar New Century 12.35 są wyposażone w 13-litrowe silniki o mocy 440 KM Euro 5 SCR oraz 12-biegowe skrzynie biegów z Opticruise i retarderem. Pasażerami autobusów będą żołnierze oraz dowództwo jednostek wojskowych z całej Polski. Autobusy posiadają 45 miejsc siedzących.

Z myślą o komforcie użytkowania autobusy zostały wyposażone m.in w klimatyzację miejsca kierowcy i pasażerów, elektryczne rolety przeciwsłoneczne kierowcy, barek kawowy z lodówką, sprzęt audio video DVD oraz monitory LCD 22 i 15 cali. O komfort podróżujących dbać będą bezwładnościowe pasy bezpieczeństwa na wszystkich fotelach, reflektory ksenonowe, kamery wejścia środkowego oraz czujniki cofania. Autobusy wyposażone zostały także w nawigację GPS.

Kontrakt finansowany ze środków Ministerstwa Obrony Narodowej opiewa na kwotę 57.130 tys. zł. Jest to największa transakcja zakupu autobusów turystycznych przez wojsko w historii. Przekazanie zakupionych pojazdów nastąpi do 29 listopada 2013 roku.
Tematy w artykule: Scania autobusy samochody wojskowe

Podobne wiadomości:

ITD ostro kontroluje autobusy i gimbusy

ITD ostro kontroluje autobusy i gimbusy

Aktualności 2016-10-11

Ursus - rekordowa sprzedaż i wodorowe plany

Ursus - rekordowa sprzedaż i wodorowe plany

Ciężarówki i Autobusy 2017-10-26

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Ubezpieczenie OC przypisane do kierowcy zamiast samochodu - PiS proponuje zmiany
Ubezpieczenie OC przypisane do kierowcy zamiast samochodu - PiS proponuje zmiany
Posłowie PiS mają pomysł na rewolucję w ubezpieczeniach OC. Chcą żeby w przyszłości polisa nie była przypisana do samochodu, ale do kierowcy. Dzięki temu utrata zniżek będzie dotyczyć tylko pojazdu, którym kierowca spowodował, a nie wszystkich posiadanych przez niego aut.