mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Autobusy Scania z Redzikowa

Autobusy Scania z Redzikowa

Koncern Scania zamierza wybudować nową fabrykę autobusów, która ma powstać w Słupskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej na 20 hektarowej działce w Redzikowie.

Autobusy Scania z Redzikowa

Scania inwestuje w Polsce od 1993 r. Rok później podpisała umowę o utworzeniu spółki Scania-Kapena z zakładem Krajowego Przedsiębiorstwa Naprawy Autobusów. W Słupsku produkowane były autobusy i ciężarówki ale w 2002 roku firma przestawiła profil na produkcję autobusów. W tej chwili zatrudnienie w zakładzie wynosi 670 osób, ale koncern planuje dużą inwestycję. Nowoczesne technologie wymagają większych powierzchni a Słupska fabryka Scanii, choć remontowana, nie nadaje się do modernizacji. Ze względu na koszty, bardziej opłacalna jest budowa nowego zakładu. Nie są znane jeszcze szczegóły inwestycji ale prawdopodobnie zatrudnienie w nowym zakładzie wyniesie około 1400 osób.
Negocjacje w sprawie inwestycji są zaawansowane a rząd wstępnie zgodził się ją wesprzeć.

Do tej pory autobusy stanowiły niewielką część produkcji Scanii. W ubiegłym roku było to 5,9 tys. sztuk w porównaniu z 59,3 tys. sztuk ciężarówek. Rynek autobusów przeżywa jednak boom, co tłumaczy decyzję Scanii, która chce zwiększać produkcję w tym segmencie. Dodatkowym atutem inwestycji w Redzikowie jest zezwolenie na inwestycję w słupskiej strefie dla firmy transportowej Nord Express, która jest powiązana ze Scanią.

Przeczytaj także:

Kolejne Scanie na ulicach Warszawy (2007-10-19)

Autobusy made in Poland za granicę (2007-05-08)

Scania Production Słupsk: nowe zamówienia - większa produkcja (2007-02-09)


Podobne wiadomości:

Co z trasą S6 na Pomorzu?

Co z trasą S6 na Pomorzu?

Polskie drogi 2016-12-06

Tunel pod Martwą Wisłą w Gdańsku gotowy. Kiedy pojadą nim kierowcy?

Tunel pod Martwą Wisłą w Gdańsku gotowy....

Polskie drogi 2015-12-22

Komentuj:

~lakiernik 2007-12-29

i co z tego ale nie piszą jakie tam chamstwo jest pracowałem tam na lakierni za rządów pana staszkiewicza teraz majstrem jest Stencel jeden lepszy od drugiego talibowie przynich to aniołowie

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Rekordowy maj dla Skody - globalnie i w Polsce
Rekordowy maj dla Skody - globalnie i w Polsce
Czeska marka dostarczyła w minionym miesiącu 99 tys. samochodów, pobijając zeszłoroczny rekord o 2,4%. Na najlepszy majowy wynik w historii Skody złożyły się silne wzrosty we wszystkich częściach Europy, a swój udział osiągnięciu tego rekordowego rezultatu miał także polski rynek.
Austria. Czas na oddech Austria. Czas na oddech