mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Autobusy Volvo na wyspy

Autobusy Volvo na wyspy

Firma Volvo Buses otrzymała dwa zamówienia na łączną liczbę 182 dwupoziomowych autobusów. 120 z nich trafi do Dublinu, reszta natomiast zasili trzy nowe linie autobusowe w Londynie.

Autobusy Volvo na wyspy

Dla przedsiębiorstwa Dublin Bus produkowane będą modele Volvo B7TLs oraz B9TLs. W przypadku pierwszej wersji, zamówienie dotyczy 100 egzemplarzy tego niskopodłogowego, długiego na 10,7 m. miejskiego autobusu. Model B7TLs będzie bazował na modelu Alexander Dennis ALX400, który dysponuje 76 miejscami siedzącymi i 15 miejscami stojącymi. Termin dostawy przewidziany jest na przełom wiosny i lata przyszłego roku.

Z kolei 12-metrowe, trzyosiowe modele B9TLs do których budowy posłuży model Alexander Dennis Enviro 500 wypełnią liczbą 20 sztuk całkowite zamówienie Irlandczyków. B9TL trafi do Irlandii po raz pierwszy w historii. W modelu przewidziano 91 miejsc siedzących oraz sekcję miejsc stojących na 32 pasażerów. Wersje piętrowe Volvo B9TLs trafią do Dublinu jeszcze w tym roku.

Reszta, a więc 62 autobusy, trafią do stolicy Anglii – Londynu. Zasilą one szeregi jednej z wiodących firm transportowych „Go Ahead Group”. Zamówienie dotyczy 10,1 metrowych modeli B7TL. Autobusy zostaną dostosowane w taki sposób aby mogły pracować na specjalnych jednostkach napędowych o zmniejszonych emisjach zanieczyszczeń.

Modelem bazowym do produkcji wersji Volvo B7Tl, będzie Wrightbus Gemini wyposażony w 64 miejsca siedzące i powierzchnią na 26 miejsc stojących. Nowy autokar będzie obsługiwał trzy nowe linie autobusowe Londynu z południowych części miasta do centrum. Łącznie z obecnym zamówieniem grupa Go Ahead będzie posiadać aż 700 dwupoziomowych modeli Volvo, które krążą po londyńskich ulicach.

Czytaj także:

Technologia SCR w autobusach Volvo (2005-10-28)


Podobne wiadomości:

Technologia SCR w autobusach Volvo

Technologia SCR w autobusach Volvo

Aktualności 2005-10-28

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Volvo XC60 - pierwsze teasery
Volvo XC60 - pierwsze teasery
To będzie jedna z najważniejszych premier tego sezonu. Nie tylko globalnie, ale również pod kątem polskiego rynku. Model XC60 jest najpopularniejszym modelem Volvo, mimo że ma już swoje lata. Dlatego przyszedł czas na kolejną odsłonę, a tymczasem producent podgrzewa atmosferę przed premierą.