mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Autobusy Volvo na wyspy

Autobusy Volvo na wyspy

Firma Volvo Buses otrzymała dwa zamówienia na łączną liczbę 182 dwupoziomowych autobusów. 120 z nich trafi do Dublinu, reszta natomiast zasili trzy nowe linie autobusowe w Londynie.

Autobusy Volvo na wyspy

Dla przedsiębiorstwa Dublin Bus produkowane będą modele Volvo B7TLs oraz B9TLs. W przypadku pierwszej wersji, zamówienie dotyczy 100 egzemplarzy tego niskopodłogowego, długiego na 10,7 m. miejskiego autobusu. Model B7TLs będzie bazował na modelu Alexander Dennis ALX400, który dysponuje 76 miejscami siedzącymi i 15 miejscami stojącymi. Termin dostawy przewidziany jest na przełom wiosny i lata przyszłego roku.

Z kolei 12-metrowe, trzyosiowe modele B9TLs do których budowy posłuży model Alexander Dennis Enviro 500 wypełnią liczbą 20 sztuk całkowite zamówienie Irlandczyków. B9TL trafi do Irlandii po raz pierwszy w historii. W modelu przewidziano 91 miejsc siedzących oraz sekcję miejsc stojących na 32 pasażerów. Wersje piętrowe Volvo B9TLs trafią do Dublinu jeszcze w tym roku.

Reszta, a więc 62 autobusy, trafią do stolicy Anglii – Londynu. Zasilą one szeregi jednej z wiodących firm transportowych „Go Ahead Group”. Zamówienie dotyczy 10,1 metrowych modeli B7TL. Autobusy zostaną dostosowane w taki sposób aby mogły pracować na specjalnych jednostkach napędowych o zmniejszonych emisjach zanieczyszczeń.

Modelem bazowym do produkcji wersji Volvo B7Tl, będzie Wrightbus Gemini wyposażony w 64 miejsca siedzące i powierzchnią na 26 miejsc stojących. Nowy autokar będzie obsługiwał trzy nowe linie autobusowe Londynu z południowych części miasta do centrum. Łącznie z obecnym zamówieniem grupa Go Ahead będzie posiadać aż 700 dwupoziomowych modeli Volvo, które krążą po londyńskich ulicach.

Czytaj także:

Technologia SCR w autobusach Volvo (2005-10-28)


Podobne wiadomości:

Technologia SCR w autobusach Volvo

Technologia SCR w autobusach Volvo

Aktualności 2005-10-28

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.