mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Autobusy dla małych i dużych

Autobusy dla małych i dużych

Wyniki sprzedaży roku 2005 potwierdziły pozycję Polskich Autobusów na autobusowym rynku: Autosan wyprodukował najwięcej autobusów ogółem, Jelcz - najwięcej miejskich. Wreszcie, niemal już tradycyjnie, Autosan i Jelcz wyprodukowały autobusy szkolne dla Ministerstwa Edukacji w wyniku kolejnego wygranego przetargu.

Autobusy dla małych i dużych

7 października 2005 roku firma Polskie Autobusy podpisała kolejny kontrakt z MEN na dostawę 45 autobusów szkolnych AUTOSAN A0909L SMYK. To efekt wygranego przetargu ogłoszonego przez MEN.

"Obecnie, największym powodzeniem w przetargach (red. MEN) cieszą się autobusy klasy średniej 9 i 10 metrowe. Zupełnie nie przyjęły się autobusy małe; 21 -24 miejscowe z oczywistych powodów kosztu jednego miejsca siedzącego oraz autobusy 12 metrowe z uwagi na ograniczenia w ruchu na drogach gminnych i mostach z ograniczoną DMC pojazdów.

Doskonalenie konstrukcji autobusów oraz technologii produkcji przez fabryki Autosan i Jelcz (z uwagi na konieczność spełnienia wymagań warunków technicznych i norm szczególnie pod kątem bezpieczeństwa przewożonych małych pasażerów), pozwala producentom na zapewnienie ich pojazdom zarówno odpowiedniego komfortu jazdy jak i wysokiej, 18 letniej żywotności w polskich warunkach drogowych" - informuje firma Polskie Autobusy. 

W ostatnim okresie owocnie rozwija się także współpraca Polskich Autobusów z Węgrami. 24 listopada 2005 roku podsumowano dotychczasową współpracę z węgierskim kontrahentem, zarysowano plan współpracy na najbliższe lata. Podczas konferencji Węgrzy mieli okazję obejrzeć autobusy Autosan A08-08T "Gemini", H7-10 na podwoziu MB oraz Jelcz M121I. "Nasza oferta spotkała się z dużym zainteresowaniem" - dodają przedstawiciele firmy.

Firma POLSKIE AUTOBUSY Sp. z o.o. rozpoczęła działalność w połowie 2002 roku. Jest ona jedną z firm wchodzących w skład Przedsiębiorstw tworzących Grupę ZASADA: Zasada S.A. (60%), Autosan S.A. (20%), ZS Jelcz S.A. (20%). Spółka Polskie Autobusy jest wyłącznym przedstawicielem handlowym dwóch polskich fabryk o wielkich tradycjach: Autosan (istnieje od 1832 roku) i Jelcz (od 1952 roku). Przedmiotem działania firmy jest prowadzenie całej działalności marketingowej, ofertowej, promocyjnej i sprzedaży wyrobów dwóch producentów polskich autobusów z Grupy ZASADA.

Przeczytaj także:

Dynamiczny Solbus (2005-12-15)

Scania na ulicach Paryża (2005-10-28)

Deszcz zamówień w Solarisie (2005-09-30)
 


Podobne wiadomości:

Kolejny fragment drogi S3 otwarty

Kolejny fragment drogi S3 otwarty

Polskie drogi 2017-08-05

Droga S3 do granicy – powstanie do 2023 roku

Droga S3 do granicy – powstanie do 2023 roku

Polskie drogi 2017-05-26

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Korytarz życia - wysokie mandaty za niestosowanie
Korytarz życia - wysokie mandaty za niestosowanie
Polscy kierowcy potrafią już jeździć na suwak, ale bardzo rzadko potrafią sprawnie utworzyć tzw. korytarz ratunkowy, dzięki któremu karetka pogotowia może skrócić czas dotarcia do poszkodowanych nawet o 8 minut. Za niestosowanie tej zasady będzie można dostać mandat - nawet do 900 zł.
Austria. Czas na oddech Austria. Czas na oddech