mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Autobusy dla małych i dużych

Autobusy dla małych i dużych

Wyniki sprzedaży roku 2005 potwierdziły pozycję Polskich Autobusów na autobusowym rynku: Autosan wyprodukował najwięcej autobusów ogółem, Jelcz - najwięcej miejskich. Wreszcie, niemal już tradycyjnie, Autosan i Jelcz wyprodukowały autobusy szkolne dla Ministerstwa Edukacji w wyniku kolejnego wygranego przetargu.

Autobusy dla małych i dużych

7 października 2005 roku firma Polskie Autobusy podpisała kolejny kontrakt z MEN na dostawę 45 autobusów szkolnych AUTOSAN A0909L SMYK. To efekt wygranego przetargu ogłoszonego przez MEN.

"Obecnie, największym powodzeniem w przetargach (red. MEN) cieszą się autobusy klasy średniej 9 i 10 metrowe. Zupełnie nie przyjęły się autobusy małe; 21 -24 miejscowe z oczywistych powodów kosztu jednego miejsca siedzącego oraz autobusy 12 metrowe z uwagi na ograniczenia w ruchu na drogach gminnych i mostach z ograniczoną DMC pojazdów.

Doskonalenie konstrukcji autobusów oraz technologii produkcji przez fabryki Autosan i Jelcz (z uwagi na konieczność spełnienia wymagań warunków technicznych i norm szczególnie pod kątem bezpieczeństwa przewożonych małych pasażerów), pozwala producentom na zapewnienie ich pojazdom zarówno odpowiedniego komfortu jazdy jak i wysokiej, 18 letniej żywotności w polskich warunkach drogowych" - informuje firma Polskie Autobusy. 

W ostatnim okresie owocnie rozwija się także współpraca Polskich Autobusów z Węgrami. 24 listopada 2005 roku podsumowano dotychczasową współpracę z węgierskim kontrahentem, zarysowano plan współpracy na najbliższe lata. Podczas konferencji Węgrzy mieli okazję obejrzeć autobusy Autosan A08-08T "Gemini", H7-10 na podwoziu MB oraz Jelcz M121I. "Nasza oferta spotkała się z dużym zainteresowaniem" - dodają przedstawiciele firmy.

Firma POLSKIE AUTOBUSY Sp. z o.o. rozpoczęła działalność w połowie 2002 roku. Jest ona jedną z firm wchodzących w skład Przedsiębiorstw tworzących Grupę ZASADA: Zasada S.A. (60%), Autosan S.A. (20%), ZS Jelcz S.A. (20%). Spółka Polskie Autobusy jest wyłącznym przedstawicielem handlowym dwóch polskich fabryk o wielkich tradycjach: Autosan (istnieje od 1832 roku) i Jelcz (od 1952 roku). Przedmiotem działania firmy jest prowadzenie całej działalności marketingowej, ofertowej, promocyjnej i sprzedaży wyrobów dwóch producentów polskich autobusów z Grupy ZASADA.

Przeczytaj także:

Dynamiczny Solbus (2005-12-15)

Scania na ulicach Paryża (2005-10-28)

Deszcz zamówień w Solarisie (2005-09-30)
 


Podobne wiadomości:

A4 Złotoryja - Legnica - ograniczenia w ruchu

A4 Złotoryja - Legnica - ograniczenia w ruchu

Polskie drogi 2017-01-16

Wschodni odcinek A4 - kiedy pierwsze stacje benzynowe?

Wschodni odcinek A4 - kiedy pierwsze stacje...

Polskie drogi 2017-12-01

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.