mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Autobusy hybrydowe Volvo dla Norwegii

Autobusy hybrydowe Volvo dla Norwegii

Volvo Buses otrzymało nowe duże zamówienie na autobusy hybrydowe dla Norwegii. 91 autobusów Volvo, w tym 32 hybrydy, które wyjadą na ulice Tromsö w północnej Norwegii, zakupiła firma Nobina.

Autobusy hybrydowe Volvo dla Norwegii
Nobina wygrała kontrakt na zapewnienie transportu autobusowego w Tromsö począwszy od 1 lutego 2012 i zdecydowała, że to Volvo Buses będzie dostawcą 91 nowych autobusów wymaganych na potrzeby realizacji kontraktu.

„Dla Nobiny najważniejszym kryterium wyboru jest możliwie najniższy koszt cyklu życia autobusu” - mówi Svenn-Åge Lökken, dyrektor Volvo Buses Norway – „To czynnik, któremu Volvo poświęca dużo uwagi i cieszę się, że spełniliśmy wymogi Nobiny”.

Volvo otrzymało największe jak do tej pory zamówienie na autobusy hybrydowe w Europie, a firma Nobina doceniła fakt, iż autobusy Volvo z łatwością spełniają wymóg niskiego kosztu cyklu życia autobusu.

„W czasach, gdy środowisko wymaga od nas, byśmy zrobili wszystko, co w naszej mocy, aby zmniejszyć całkowite zużycie energii, autobusy hybrydowe są jednym z rozwiązań” - zauważa Svenn-Åge Lökken. – „Odzyskując energię hamowania, będziemy mogli zmniejszyć zużycie paliwa nawet o 35%, co przyczyni się do zmniejszenia wpływu na środowisko i obniżenia kosztu cyklu życia autobusu”.

Do dnia dzisiejszego Volvo Buses otrzymało zamówienia na ponad 300 autobusów hybrydowych, a pierwsze z nich są na trasach już od ponad półtora roku. Autobusy hybrydowe Volvo są już także w użyciu w kilku norweskich miastach.

„10 autobusów hybrydowych Volvo jeździ w Trondheim już od ponad roku” – mówi Svenn-Åge Lökken. – „Okazuje się, że są równie niezawodne jak autobusy z silnikiem diesla, a zużycie paliwa jest tak niskie jak obiecywaliśmy i fakt ten z pewnością przyczynił się do tego, że Nobina zdecydowała się zainwestować w autobusy hybrydowe w Tromsö”.

Zamówienie firmy Nobina zawiera: 32 autobusy Volvo 7700 Hybrid, 38 średniopodłogowych autobusów Volvo 8700 z 7-litrowym silnikiem i 21 nowych niskowejściowych Volvo 8900, 6x2, z 9-litrowym silnikiem. Kontrakt obejmuje również obsługę serwisową i naprawy autobusów przez Volvo za pośrednictwem dilera w Tromsö, Nordic Last og Buss.

„Dodatkowym czynnikiem otrzymania tego zamówienia było prawdopodobnie również to, że doskonale przebiega współpraca Volvo z Nobiną już w kilku miastach w Norwegii” – przyznaje Svenn-Åge Lökken. – „Nobina wie, że nasze produkty są niezawodne, a usługi posprzedażowe świetne”.

Autobusy będą produkowane w zakładach Volvo we Wrocławiu i w Säffle w Szwecji, i zostaną dostarczone pod koniec roku.

Podobne wiadomości:

Toyota z rekordem aut hybrydowych w Polsce

Toyota z rekordem aut hybrydowych w Polsce

Aktualności 2017-03-13

Honda pracuje nad hybrydą

Honda pracuje nad hybrydą

Technika 2017-01-12

Komentuj:

~Mr White 2011-07-31

szkoda że u nas nie ma autobusów Volvo, ale faktycznie dobrze przynajmniej mamy pełną ofertę osobówek

kosmoss 2011-07-26

Pozostaje cieszyć się osobowymi produktami z pod znaku Volvo.

~Kisiel 2011-07-19

W naszym pieknym kraju, mozemy sie takich autobusow spodziewac za jakies mniej wiecej 60 lat...U nas funkcjonuja trupy z epoki PRL, ktore truja bardziej srodowisko, niz cala Norwegia razem wzieta.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
MUSI BYĆ COOL
MUSI BYĆ COOL
Ten nowoczesny samochód miejski, dzięki nadmuchanej karoserii, nietypowym reflektorom, innowacyjnym panelom Airbump i dziesiątkom dostępnych wersji kolorystycznych sprawił, że kierowca wreszcie może wyrazić swoją osobowość.
Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic