mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Autobusy hybrydowe Volvo dla Norwegii

Autobusy hybrydowe Volvo dla Norwegii

Volvo Buses otrzymało nowe duże zamówienie na autobusy hybrydowe dla Norwegii. 91 autobusów Volvo, w tym 32 hybrydy, które wyjadą na ulice Tromsö w północnej Norwegii, zakupiła firma Nobina.

Autobusy hybrydowe Volvo dla Norwegii
Nobina wygrała kontrakt na zapewnienie transportu autobusowego w Tromsö począwszy od 1 lutego 2012 i zdecydowała, że to Volvo Buses będzie dostawcą 91 nowych autobusów wymaganych na potrzeby realizacji kontraktu.

„Dla Nobiny najważniejszym kryterium wyboru jest możliwie najniższy koszt cyklu życia autobusu” - mówi Svenn-Åge Lökken, dyrektor Volvo Buses Norway – „To czynnik, któremu Volvo poświęca dużo uwagi i cieszę się, że spełniliśmy wymogi Nobiny”.

Volvo otrzymało największe jak do tej pory zamówienie na autobusy hybrydowe w Europie, a firma Nobina doceniła fakt, iż autobusy Volvo z łatwością spełniają wymóg niskiego kosztu cyklu życia autobusu.

„W czasach, gdy środowisko wymaga od nas, byśmy zrobili wszystko, co w naszej mocy, aby zmniejszyć całkowite zużycie energii, autobusy hybrydowe są jednym z rozwiązań” - zauważa Svenn-Åge Lökken. – „Odzyskując energię hamowania, będziemy mogli zmniejszyć zużycie paliwa nawet o 35%, co przyczyni się do zmniejszenia wpływu na środowisko i obniżenia kosztu cyklu życia autobusu”.

Do dnia dzisiejszego Volvo Buses otrzymało zamówienia na ponad 300 autobusów hybrydowych, a pierwsze z nich są na trasach już od ponad półtora roku. Autobusy hybrydowe Volvo są już także w użyciu w kilku norweskich miastach.

„10 autobusów hybrydowych Volvo jeździ w Trondheim już od ponad roku” – mówi Svenn-Åge Lökken. – „Okazuje się, że są równie niezawodne jak autobusy z silnikiem diesla, a zużycie paliwa jest tak niskie jak obiecywaliśmy i fakt ten z pewnością przyczynił się do tego, że Nobina zdecydowała się zainwestować w autobusy hybrydowe w Tromsö”.

Zamówienie firmy Nobina zawiera: 32 autobusy Volvo 7700 Hybrid, 38 średniopodłogowych autobusów Volvo 8700 z 7-litrowym silnikiem i 21 nowych niskowejściowych Volvo 8900, 6x2, z 9-litrowym silnikiem. Kontrakt obejmuje również obsługę serwisową i naprawy autobusów przez Volvo za pośrednictwem dilera w Tromsö, Nordic Last og Buss.

„Dodatkowym czynnikiem otrzymania tego zamówienia było prawdopodobnie również to, że doskonale przebiega współpraca Volvo z Nobiną już w kilku miastach w Norwegii” – przyznaje Svenn-Åge Lökken. – „Nobina wie, że nasze produkty są niezawodne, a usługi posprzedażowe świetne”.

Autobusy będą produkowane w zakładach Volvo we Wrocławiu i w Säffle w Szwecji, i zostaną dostarczone pod koniec roku.

Podobne wiadomości:

Toyota z rekordem aut hybrydowych w Polsce

Toyota z rekordem aut hybrydowych w Polsce

Aktualności 2017-03-13

ITD ostro kontroluje autobusy i gimbusy

ITD ostro kontroluje autobusy i gimbusy

Aktualności 2016-10-11

Komentuj:

~Mr White 2011-07-31

szkoda że u nas nie ma autobusów Volvo, ale faktycznie dobrze przynajmniej mamy pełną ofertę osobówek

kosmoss 2011-07-26

Pozostaje cieszyć się osobowymi produktami z pod znaku Volvo.

~Kisiel 2011-07-19

W naszym pieknym kraju, mozemy sie takich autobusow spodziewac za jakies mniej wiecej 60 lat...U nas funkcjonuja trupy z epoki PRL, ktore truja bardziej srodowisko, niz cala Norwegia razem wzieta.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.

Zalando Zalando