mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Autobusy w służbie niemieckiej policji

Autobusy w służbie niemieckiej policji

Niemiecka policja federalna wzbogaci swoją flotę pojazdów o 33 "ciężkie wozy transportowe" zbudowane na bazie Mercedesa Tourismo. Pierwsze 16 wozów już wyjechało na drogi w całych Niemczech.

Autobusy w służbie niemieckiej policji
Autobusy Tourismo będą realizować rozmaite zadania policji. Będą one wykorzystywane na przykład podczas dużych operacji, takich jak mecze niemieckiej ligi piłkarskiej, demonstracje czy katastrofy w celu szybkiego przewiezienia dużej liczby funkcjonariuszy grup operacyjnych. Dla uprzyjemnienia czasu oczekiwania na interwencję można w nich z miejsca kierowcy oddzielnie regulować klimatyzację o mocy 32 kW. Wraz z ogrzewaniem konwektorowym na ścianach bocznych zapewnia ona cały czas przyjemną temperaturę we wnętrzu.

Swoim nowym autobusem transportowym policjanci będą jeździć nie tylko bezpiecznie, ale także ekologicznie, gdyż silnik Tourismo o mocy 408 KM w nowej technologii wysokoprężnej BlueTec spełnia wymagania dyrektywy UE dotyczące norm emisji spalin Euro 5.

Wyposażenie Mercedesa Tourismo to typowe elementy policyjnych pojazdów interwencyjnych: obrotowe lampy sygnalizacyjne (niebieski sygnał świetlny), migające światła z przodu i specjalny system sygnalizacyjny. Możliwe jest ponadto umieszczenie 40 kasków ochronnych we wnętrzu pojazdu oraz konstrukcji na tarcze ochronne.

W EvoBus ServiceCenter zamontowano również urządzenia telekomunikacyjne i do przesyłania danych niezbędne podczas interwencji. Jednym z wymogów policji były ponadto dodatkowe przyłącza prądu dla przenośnych komputerów oraz telefonów komórkowych. Dwa stoliki pozwalają na omówienie sytuacji już w trakcie jazdy na miejsce interwencji. Oprócz tego sześć autobusów posiada wyposażenie do nauki jazdy.
Tematy w artykule: Citaro Intouro Tourismo

Podobne wiadomości:

Van i ciężarówka roku 2013

Van i ciężarówka roku 2013

Aktualności 2012-09-21

Siedem zwycięstw Daimlera

Siedem zwycięstw Daimlera

Aktualności 2012-06-02

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Toyota pracuje nad wodorową ciężarówką
Toyota pracuje nad wodorową ciężarówką
Japoński koncern rozpoczyna prace nad ciężarówką napędzaną ogniwami paliwowymi. Jest to kolejny pojazd Toyoty po autobusie FC Bus wykorzystujący innowacyjną technologię.