mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Autocam - z Francji do Polski

Autocam - z Francji do Polski

Z końcem sierpnia pozwolenie na prowadzenie działalności w Kamiennogórskiej SSE otrzymała firma Autocam Corporation działająca w branży motoryzacyjnej. Amerykański inwestor nakładem ponad 20 mln USD przeniesie produkcję z jednego z francuskich zakładów.

Autocam - z Francji do Polski

Amerykańska firma Autocam Corporation, która w Kamiennej Górze zainwestuje ponad 20 mln USD będzie wytwarzać podzespoły dla motoryzacji. Amerykanie przeniosą tu swoją placówkę z Francji i zatrudnią 250 osób. Na potrzeby zakładu zostaną wykorzystane stare hale, które znajdują się na terenie włączonym do strefy. To właśnie m.in. pod katem amerykańskiej inwestycji przesunięto granice strefy Kamienna Góra. Jednocześnie wyłączone zostały najmniej atrakcyjne obszary, które nie wzbudzały zainteresowania inwestorów.

Kamiennogórska Specjalna Strefa Ekonomiczna Małej Przedsiębiorczości to jedna z trzech specjalnych stref w województwie dolnośląskim.  Strefa jest położona w małej odległości od granic z Niemcami oraz Czechami, a także w pobliżu autostrad A-4 oraz drogi S-3. Połączenia lotnicze są zapewnione dzięki lotniskom zlokalizowanym we Wrocławiu, Pradze (Czechy) oraz Dreźnie (Niemcy). Dodatkowo dobrze rozwinięta sieć połączeń kolejowych zapewnia dobry dostęp do strefy. W Kamiennogórskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej zainwestowano dotychczas 400 mln zł. oraz utworzono około dwa tysiące nowych miejsc pracy.


Podobne wiadomości:

Droga S3 do granicy – powstanie do 2023 roku

Droga S3 do granicy – powstanie do 2023 roku

Polskie drogi 2017-05-26

S5 Poznań-Wrocław - podpisano ostatnią umowę

S5 Poznań-Wrocław - podpisano ostatnią umowę

Polskie drogi 2016-05-18

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.