mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Autoevent 2011 – VII konferencja przemysłu motoryzacyjnego

Autoevent 2011 – VII konferencja przemysłu motoryzacyjnego

Ponad 200 uczestników i panelistów, 300 rozmów B2B, wystawa branżowa, pokaz samochodów z silnikami alternatywnymi oraz rozstrzygnięcie plebiscytów w kategoriach "Inwestycja Roku" oraz "Menedżer Roku" to efekt VII Konferencji Przemysłu Motoryzacyjnego „AutoEvent 2011”, która odbyła się w dniach 1-2 czerwca w Katowicach.

Autoevent 2011 – VII konferencja przemysłu motoryzacyjnego
- Przemysł motoryzacyjny w Polsce odgrywa istotną rolę jako kluczowy eksporter. W 2010 wartość eksportu wzrosła o 14% i osiągnęła wartość 18,4 mld EURO. Przemysł motoryzacyjny to również szeroki strumień rozwiązań innowacyjnych i w organizacji produkcji jak również w poszczególnych wyrobach. Chciałabym podkreślić, że Polska jest postrzegana przez światowe koncerny samochodowe jako kraj w którym produkowane są najwyższej jakości samochody a fabryki są uznawane za jedne z najlepszych na świecie jak również cały szereg obecnych w Polsce firm produkujących komponenty. Patrząc z kolei na Europę Środkowo – Wschodnią można śmiało stwierdzić, że jesteśmy jednym z największych producentów samochodów. Spośród 40 fabryk zajmujących się produkcją samochodów i silników aż 16 znajduje się w Polsce. Chcemy aby Polska była krajem, w którym produkowane są nowoczesne konstrukcje samochodów, wdrażane są innowacyjne technologie co w przyszłości da impuls dla rozwoju tzw. samochodów alternatywnych. Naszym atutem są elastyczni i wykwalifikowani pracownicy oraz stabilne otoczenie inwestycyjne. Myślę, że w kontekście nadchodzącej prezydencji w UE powinniśmy te swoje atuty wykorzystać. Widać już dzisiaj, że w okresie naszej prezydencji w Unii będziemy starali się wzmacniać rynek wewnętrzny. Nie bez znaczenia jest również poprawianie relacji na zewnątrz, czyli z państwami trzecimi. Myślę, że jest to czas który trzeba wykorzystać do promocji Polski – powiedziała Minister Grażyna Henclewska.

Wzorem roku ubiegłego, również i podczas tegorocznej edycji, II-go dnia AutoEventu oprócz wykładów rozmów panelowych odbyło się ok. 300 rozmów kooperacyjnych. – Z pewnością możliwość spotkania tak dużej liczby firm w jednym miejscu i czasie pozwala na nawiązanie współpracy biznesowej. Rzadkie są okazje do przedstawienia swojej oferty potencjalnym kontrahentom a te właśnie spotkania organizowane przez PIM taką możliwość dają – twierdzili uczestnicy rozmów.

Katowickiemu spotkaniu branżowemu towarzyszyła również wystawa samochodów osobowych z silnikami na paliwa alternatywne takich marek jak VW, Toyota i Opel oraz autobusu Solaris.

„Menedżer Roku” i „Inwestycja Roku”

Państwo Solange i Krzysztof Olszewscy z SolarisBus & Coach S.A. oraz Firma General Motors Manufacturing Poland to zdobywcy tegorocznych nagród branżowych.

Tytuł „Menedżera Roku 2011” został przyznany za wkład w rozwój polskiego przemysłu motoryzacyjnego a „Inwestycja Roku 2011” za podjęcie inwestycji w produkcję modelu Opel Astra IV Generacji w Polsce. Warto zaznaczyć, że nagrody te są przyznawane już po raz siódmy.

W kategorii "Inwestycja Roku" biorą udział inwestycje - obiekty produkcyjne oddane do użytku w roku, którego dotyczy edycja konkursu bez względu na formę własności, formę prawną czy pochodzenie kapitału. Z kolei w kategorii "Menedżer Roku" udział biorą osoby reprezentujące wyłącznie najwyższy szczebel zarządzania a kierowane przez nie firmy muszą wykazywać rentowność w ostatnich dwóch latach (2009 i 2010 r.)

Podobne wiadomości:

Kolejna fabryka części samochodowych w Polsce

Kolejna fabryka części samochodowych w Polsce

Aktualności 2017-10-26

Rusza produkcja nowego VW Tiguana

Rusza produkcja nowego VW Tiguana

Aktualności 2016-01-11

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.