mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Autoevent 2011 – VII konferencja przemysłu motoryzacyjnego

Autoevent 2011 – VII konferencja przemysłu motoryzacyjnego

Ponad 200 uczestników i panelistów, 300 rozmów B2B, wystawa branżowa, pokaz samochodów z silnikami alternatywnymi oraz rozstrzygnięcie plebiscytów w kategoriach "Inwestycja Roku" oraz "Menedżer Roku" to efekt VII Konferencji Przemysłu Motoryzacyjnego „AutoEvent 2011”, która odbyła się w dniach 1-2 czerwca w Katowicach.

Autoevent 2011 – VII konferencja przemysłu motoryzacyjnego
- Przemysł motoryzacyjny w Polsce odgrywa istotną rolę jako kluczowy eksporter. W 2010 wartość eksportu wzrosła o 14% i osiągnęła wartość 18,4 mld EURO. Przemysł motoryzacyjny to również szeroki strumień rozwiązań innowacyjnych i w organizacji produkcji jak również w poszczególnych wyrobach. Chciałabym podkreślić, że Polska jest postrzegana przez światowe koncerny samochodowe jako kraj w którym produkowane są najwyższej jakości samochody a fabryki są uznawane za jedne z najlepszych na świecie jak również cały szereg obecnych w Polsce firm produkujących komponenty. Patrząc z kolei na Europę Środkowo – Wschodnią można śmiało stwierdzić, że jesteśmy jednym z największych producentów samochodów. Spośród 40 fabryk zajmujących się produkcją samochodów i silników aż 16 znajduje się w Polsce. Chcemy aby Polska była krajem, w którym produkowane są nowoczesne konstrukcje samochodów, wdrażane są innowacyjne technologie co w przyszłości da impuls dla rozwoju tzw. samochodów alternatywnych. Naszym atutem są elastyczni i wykwalifikowani pracownicy oraz stabilne otoczenie inwestycyjne. Myślę, że w kontekście nadchodzącej prezydencji w UE powinniśmy te swoje atuty wykorzystać. Widać już dzisiaj, że w okresie naszej prezydencji w Unii będziemy starali się wzmacniać rynek wewnętrzny. Nie bez znaczenia jest również poprawianie relacji na zewnątrz, czyli z państwami trzecimi. Myślę, że jest to czas który trzeba wykorzystać do promocji Polski – powiedziała Minister Grażyna Henclewska.

Wzorem roku ubiegłego, również i podczas tegorocznej edycji, II-go dnia AutoEventu oprócz wykładów rozmów panelowych odbyło się ok. 300 rozmów kooperacyjnych. – Z pewnością możliwość spotkania tak dużej liczby firm w jednym miejscu i czasie pozwala na nawiązanie współpracy biznesowej. Rzadkie są okazje do przedstawienia swojej oferty potencjalnym kontrahentom a te właśnie spotkania organizowane przez PIM taką możliwość dają – twierdzili uczestnicy rozmów.

Katowickiemu spotkaniu branżowemu towarzyszyła również wystawa samochodów osobowych z silnikami na paliwa alternatywne takich marek jak VW, Toyota i Opel oraz autobusu Solaris.

„Menedżer Roku” i „Inwestycja Roku”

Państwo Solange i Krzysztof Olszewscy z SolarisBus & Coach S.A. oraz Firma General Motors Manufacturing Poland to zdobywcy tegorocznych nagród branżowych.

Tytuł „Menedżera Roku 2011” został przyznany za wkład w rozwój polskiego przemysłu motoryzacyjnego a „Inwestycja Roku 2011” za podjęcie inwestycji w produkcję modelu Opel Astra IV Generacji w Polsce. Warto zaznaczyć, że nagrody te są przyznawane już po raz siódmy.

W kategorii "Inwestycja Roku" biorą udział inwestycje - obiekty produkcyjne oddane do użytku w roku, którego dotyczy edycja konkursu bez względu na formę własności, formę prawną czy pochodzenie kapitału. Z kolei w kategorii "Menedżer Roku" udział biorą osoby reprezentujące wyłącznie najwyższy szczebel zarządzania a kierowane przez nie firmy muszą wykazywać rentowność w ostatnich dwóch latach (2009 i 2010 r.)

Podobne wiadomości:

Rusza produkcja nowego VW Tiguana

Rusza produkcja nowego VW Tiguana

Aktualności 2016-01-11

Volkswagen zmniejsza produkcję Passata

Volkswagen zmniejsza produkcję Passata

Aktualności 2016-08-17

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.