mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Autoliv w Oleśnicy

Autoliv w Oleśnicy

Autoliv, światowy producent systemów bezpieczeństwa przenosi swoją produkcję z Długołęki pod Wrocławiem do Oleśnicy.

Autoliv w Oleśnicy

Autoliv istnieje w Polsce od 1998 roku i jako pierwszy uruchomił zakład w Oławie. Obecnie w oławskiej fabryce poduszek zatrudnionych jest 1.700 osób, a produkcja sięga 17 mln poduszek w skali roku. Kilka lat temu powstała też odrębna fabryka pasów w Jelczu-Laskowicach, gdzie pracuje 500 osób, produkujących rocznie 15 mln pasów i podzespołów. Wreszcie w 2005 roku uruchomiono trzeci w Polsce zakład produkcyjny. Został on zlokalizowany w Długołęce - Mirków.

To właśnie do końca tego roku istniejąca produkcja firmy Autoliv z Długołęki zostanie przeniesiona do Oleśnicy. Firma Autoliv podpisała już umowę na wynajem hali w Oleśnicy. Zakład w Oleśnicy będzie jednym z oddziałów koncernu. Będzie tu odbywała się produkcja i montaż zwijaczy do pasów bezpieczeństwa dla przemysłu motoryzacyjnego. Zakład w Oleśnicy będzie zatrudniać około 200 osób, nieoficjalnie mówi się nawet o 350 osobach.

Grupa Autoliv już od ponad 50 lat zajmuje się projektowaniem, produkcją i wdrażaniem kompleksowych systemów ochrony pasażerów oraz aktywnie prowadzi badania  nad nowymi rozwiązaniami i technologiami. Koncern ma 80 zakładów, zlokalizowanych w 30 krajach w których zatrudnia około 40 tys. osób. Przychody ze sprzedaży w 2004 r. wyniosły 6,1 mld USD. Odbiorcami są największe koncerny samochodowe działające w Europie, Ameryce i Azji, takie jak: BMW, Ford, Land-Rover, Mazda, Mitsubishi, Opel, Mercedes, Porche itp.

Przeczytaj także:

Trzeci zakład Autoliv na Dolnym Śląsku (2005-05-24)

Światowe standardy bezpieczeństwa z dolnośląskiego Autoliv (2005-03-31)


 


Podobne wiadomości:

A4 Złotoryja - Legnica - ograniczenia w ruchu

A4 Złotoryja - Legnica - ograniczenia w ruchu

Polskie drogi 2017-01-16

Droga S3 do granicy – powstanie do 2023 roku

Droga S3 do granicy – powstanie do 2023 roku

Polskie drogi 2017-05-26

Komentuj:

~adam 2007-05-27

hahaha, czyli produkcja przenosi sie z Polski, do Polski :)

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda Kodiaq GT – pierwszy SUV coupe
Skoda Kodiaq GT – pierwszy SUV coupe
Skoda nie zwalnia tempa i prezentuje kolejny model. Jest nim SUV w nadwoziu w stylu coupe – Skoda Kodiaq GT.