mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Automat w ciężarówkach Volvo FL

Automat w ciężarówkach Volvo FL

Volvo Trucks wprowadza do swojej oferty Volvo I-Sync – nową, zautomatyzowaną skrzynię biegów, przeznaczoną dla pojazdów dystrybucyjnych Volvo FL.

Automat w ciężarówkach Volvo FL
To nie przypadek, że nazwa nowej skrzyni biegów kojarzy się z bestsellerem Volvo – skrzynią biegów I-Shift. I-Sync to manualna skrzynia biegów uzupełniona o układ automatycznej zmiany biegów. Podobnie jak I-Shift, I-Sync łączy w sobie mały ciężar skrzyni manualnej z wygodą przekładni automatycznej. Jednak w przeciwieństwie do skrzyni biegów I-Shift, zaprojektowanej z myślą o transporcie ciężkim, I-Sync została dostosowana  do wymogów lokalnego transportu dystrybucyjnego.
 
"I-Sync zoptymalizowano pod kątem współpracy z naszym 7-litrowym silnikiem w celu zapewnienia płynnej i komfortowej zmiany biegów w ruchu miejskim, charakteryzującym się częstym zatrzymywaniem się pojazdu i ruszaniem z miejsca"  – wyjaśnia Clara Werner Floberg, menedżer produktu ds. Volvo FL w Volvo Trucks. "Oprócz tego, że sam proces zmiany biegu odbywa się automatycznie, skrzynia biegów
I-Sync jest równie łatwa w sterowaniu. W transporcie dystrybucyjnym kierowcy często prowadzą inny pojazd każdego dnia. W takiej sytuacji ważne jest, aby wszystkie swoje zadania mogli wykonywać szybko, skutecznie i bezpiecznie."

Optymalny proces zmiany biegów oznacza niski poziom zużycia paliwa. Co więcej, Volvo przewiduje, że ze względu na mniejsze tempo zużycia podzespołów, również koszty obsługi technicznej i napraw będą niższe. "Najlepszym tego dowodem jest sprzęgło, które w połączeniu z I-Sync osiąga znacznie większa trwałość" – mówi Clara Werner Floberg. Okresy międzyobsługowe są takie same, jak dla manualnych skrzyń biegów – olej wystarczy wymieniać co 300 000 kilometrów.

Fakty Volvo I-Sync
• Zautomatyzowana, skrzynia biegów o 6 przełożeniach.
• Dostosowana do silników Volvo D7 o mocy 240 i 280 KM, spełniających normę emisji spalin Euro 4.
• Maksymalny wejściowy moment obrotowy: 1050 Nm.
• Okres między wymianami oleju: 300 000 km.
• Dostępna w pojazdach dystrybucyjnych Volvo FL o dopuszczalnej masie całkowitej od 12  do 18 t i dopuszczalnej masie całkowitej zespołu pojazdów 26 t.
Tematy w artykule: Trucks Volvo Trucks

Podobne wiadomości:

Volvo FL i FMX także z kabiną załogową

Volvo FL i FMX także z kabiną załogową

Ciężarówki i Autobusy 2014-10-15

Volvo na metan

Volvo na metan

Ciężarówki i Autobusy 2014-08-21

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.