mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Automotive Components Europe planuje debiut na giełdzie

Automotive Components Europe planuje debiut na giełdzie

ACE (Automotive Components Europe S.A.), jeden z największych w Europie dostawców komponentów samochodowych do systemu hamulcowego, jeszcze w tym roku planuje zadebiutować na warszawskiej giełdzie.

Automotive Components Europe planuje debiut na giełdzie


W skład ACE wchodzą dwie spółki: Fuchosa i EBCC specjalizujące się w produkcji dwóch podstawowych części hamulców tarczowych: żeliwnych jarzm (Fuchosa – zakład w Hiszpanii, największy dostawca w Europie – ok. 44% rynku) i aluminiowych zacisków (EBCC – zakład w Polsce, ponad jedna czwarta rynku europejskiego).

„Nasza Grupa ma silną pozycję rynkową i dynamicznie się rozwija. Produkowane przez nas komponenty i zaawansowane technologiczne rozwiązania, montowane są w coraz większej liczbie samochodów produkowanych w Europie. W najbliższych latach zamierzamy rozwijać produkcję naszych dotychczasowych produktów w zakładach w Polsce i w Hiszpanii. Jednocześnie rozważamy wprowadzenie nowych produktów i rozwój poprzez akwizycje w Europie Środkowo Wschodniej” – powiedział Jose Manuel Corrales, Prezes ACE.

Spółka planuje zadebiutować na warszawskiej giełdzie jeszcze w tym roku. Prospekt emisyjny złożyła pod koniec marca w luksemburskiej komisji nadzoru finansowego – CSSF.

Grupa ACE w 2006 r. osiągnęła 79,2 mln euro przychodów. Stały rozwój i wzrost produkcji możliwy jest dzięki znaczącym inwestycjom poniesionym w latach 90-dziesiątych oraz w 2000 r. w Fuchosa oraz w latach 2000 – 2005 w EBCC. Ich łączna wartość przekroczyła 50 milionów euro. Tylko w 2006 r. inwestycje Grupy ACE wyniosły 2,6 mln euro, podczas gdy rok wcześniej ok. 3,9 mln euro.

Klientami Grupy ACE są najwięksi w Europie dostawcy podzespołów, tacy jak Continental Teves, TRW Automotive oraz Robert Bosch. Produkty Grupy ACE montowane są w większości samochodów produkowanych w Europie (jarzma Fuchosa montowane są w ok. 125 modelach samochodowych, a zaciski EBCC w 16 różnych platformach systemu hamulcowego, które wykorzystywane są w ok. 50 modelach samochodów).

Zakład polskiej spółki EBCC położony jest we Wrocławiu. Od 1999 r. (moment przejęcia spółki przez Valfond Group, który był inwestorem EBCC do 2005 r.) specjalizuje się w aluminiowych odlewach dla przemysłu samochodowego. Wcześniej EBCC zajmowało się m.in. produkcją pomp hydraulicznych (początki zakładu to 1961 r.).

Spółka dostarcza rocznie ok. 5,6 mln aluminiowych zacisków hamulcowych  (drugi największy producent w Europie). Komponenty te, wytwarzane według najnowocześniejszych technologii, montowane są w 16 różnych platformach systemu hamulcowego, które wykorzystywane są w ok. 50 modelach samochodów.

Zakład mieści się na powierzchni użytkowej ok. 21,3 tys. m kw. Dysponuje 4 automatycznymi liniami do odlewania grawitacyjnego aluminium oraz 6 liniami do obróbki mechanicznej komponentów (17 maszyn CNC, czyli sterowanych numerycznie).
 
 
Przeczytaj także:

Śrubex wchodzi na giełdę (2007-02-15)

Toora Poland ponad prognozy (2007-01-30)

Nowa technologia i miejsca pracy w Kuźni Jawor (2006-10-19)

Teksid rozszerza produkcję (2007-02-28)

Jest nowy zakład Brembo, będą dalsze inwestycje (2006-02-21)

 

 


Podobne wiadomości:

Kolejny fragment drogi S3 otwarty

Kolejny fragment drogi S3 otwarty

Polskie drogi 2017-08-05

S5 Poznań-Wrocław - podpisano ostatnią umowę

S5 Poznań-Wrocław - podpisano ostatnią umowę

Polskie drogi 2016-05-18

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.