mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Autosalon 2004 w Katowicach

Autosalon 2004 w Katowicach

W niedzielę, 10 października, zakończył się Autosalon 2004, organizowany przez Międzynarodowe Targi Katowickie.

Autosalon 2004 w Katowicach

Oczywiście największą atrakcją były samochody: te najnowsze – pokazano m.in. najmłodsze dziecko Renault - Modus, przełomową i nowatorska ze wszech stron hybrydową Toyotę Prius, Fiat - produkowana w Polsce Pandę 4x4, DaimlerChrysler wystawił luksusowego i potężnego Chryslera 300C, a BMW kompakt czyli serię 1- ale także zabytkowe: pięknie zachowane i odrestaurowane pojazdy wystawił Automobilklub Śląski. Dużo miejsca poświęcono także technice warsztatowej: cóż 400 tysięcy "nowych"- używanych samochodów będzie potrzebowało profesjonalnego serwisowania.

Warte uwagi były także samochody – mieszkania, pokazane przez wchodzącą powoli na nasz rynek niemiecka firmę Uwe Gante Wohnmobile: doskonale wyposażone i wykończone furgonetki były przykładem bardzo rozsądnego i ergonomicznego wykorzystania kubatury samochodu, które można by pewnie zastosować również w mieszkaniach. Bazą pokazywanych "mieszkań na kółkach" były Fiaty Ducato. Ciekawe, czy udałoby się przerobić na mieszkania także inne modele Fiata? Tak np. Panda w wersji Kemping: miejska alternatywa mieszkania - o tyle uzasadniona, ze pewnie coraz więcej czasu będziemy spędzać w miejskich korkach, więc aby nie tracić czasu można by w tym czasie uciąć sobie drzemkę, albo ugotować obiad.

Równolegle to Autosalonu Sekcja Motoryzacji Fundacji Multi-Expert prowadziła pierwsze z cyklu czterech szkoleń dotyczące GVO i jego wprowadzenia w Polsce. Podczas dwóch dni wykładu zainteresowani – głównie dealerzy samochodów – zdobywali wiedzę dotyczącą szans i zagrożeń związanych z wprowadzeniem 1 listopada 2004 roku unijnych regulacji dotyczących liberalizacji handlu samochodami i częściami samochodowymi a także rozliczania szkód z ubezpieczeń po naszym wejściu do UE.

Pomimo nienajciekawszej pogody, atrakcje Autosalonu przyciągnęły wielu zwiedzających.

  

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.