mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Autosan Sancity z silnikiem EURO 6

Autosan Sancity z silnikiem EURO 6

We wrześniu br. Autosan dołączył do grona producentów, którzy zaprezentowali już swoje autobusy z silnikami spełniającymi rygorystyczne normy czystości spalin EURO 6.

Autosan Sancity z silnikiem EURO 6
Na targach TransExpo 2013 w Kielcach miała miejsce premiera 9-metrowego autobusu miejskiego z rodziny Sancity z taką właśnie jednostką napędową. Producentem silnika zastosowanego w autobusie jest firma Cummins. Silnik ISB 4.5 E6 210B o maksymalnej mocy 205 KM zblokowany został z automatyczną skrzynią biegów Voith Diwa 6 typ 824.5 z retarderem.

Eksponat targowy Sancity 9LE posiada 15 siedzących miejsc pasażerskich, wyposażony został m.in. w klimatyzację, platformę wjazdową dla wózków inwalidzkich, pulpit kierowniczy FAP „+”, zestaw tablic informacyjnych i kasowników, automatyczny system detekcji i gaszenia pożaru w komorze silnika.

Pierwszy egzemplarz autobusu Sancity 9LE z silnikiem EURO 6 niebawem uzyska świadectwo homologacji, natomiast  Biuro Konstrukcyjne Autosan opracowuje dokumentację techniczną kolejnych autobusów AUTOSAN, które wyposażane będą w tego typu nowoczesne silniki, spełniające surowe wymagania norm środowiskowych.
Tematy w artykule: produkcja autobusow Autosan

Podobne wiadomości:

Wrocławskie Volvo dostarczy 276 autobusów do Szwecji

Wrocławskie Volvo dostarczy 276 autobusów do...

Ciężarówki i Autobusy 2015-05-26

Ursus Ekovolt - polski autobus elektryczny z homologacją

Ursus Ekovolt - polski autobus elektryczny z...

Aktualności 2015-04-16

Komentuj:

~dynia 2013-11-07

a Autosan nie zbankrutowal?

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.