mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Autosan Sancity z silnikiem EURO 6

Autosan Sancity z silnikiem EURO 6

We wrześniu br. Autosan dołączył do grona producentów, którzy zaprezentowali już swoje autobusy z silnikami spełniającymi rygorystyczne normy czystości spalin EURO 6.

Autosan Sancity z silnikiem EURO 6
Na targach TransExpo 2013 w Kielcach miała miejsce premiera 9-metrowego autobusu miejskiego z rodziny Sancity z taką właśnie jednostką napędową. Producentem silnika zastosowanego w autobusie jest firma Cummins. Silnik ISB 4.5 E6 210B o maksymalnej mocy 205 KM zblokowany został z automatyczną skrzynią biegów Voith Diwa 6 typ 824.5 z retarderem.

Eksponat targowy Sancity 9LE posiada 15 siedzących miejsc pasażerskich, wyposażony został m.in. w klimatyzację, platformę wjazdową dla wózków inwalidzkich, pulpit kierowniczy FAP „+”, zestaw tablic informacyjnych i kasowników, automatyczny system detekcji i gaszenia pożaru w komorze silnika.

Pierwszy egzemplarz autobusu Sancity 9LE z silnikiem EURO 6 niebawem uzyska świadectwo homologacji, natomiast  Biuro Konstrukcyjne Autosan opracowuje dokumentację techniczną kolejnych autobusów AUTOSAN, które wyposażane będą w tego typu nowoczesne silniki, spełniające surowe wymagania norm środowiskowych.
Tematy w artykule: produkcja autobusow Autosan

Podobne wiadomości:

Wrocławskie Volvo dostarczy 276 autobusów do Szwecji

Wrocławskie Volvo dostarczy 276 autobusów do...

Ciężarówki i Autobusy 2015-05-26

Ursus Ekovolt - polski autobus elektryczny z homologacją

Ursus Ekovolt - polski autobus elektryczny z...

Aktualności 2015-04-16

Komentuj:

~dynia 2013-11-07

a Autosan nie zbankrutowal?

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.