mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Autosan dostarczył więźniarki

Autosan dostarczył więźniarki

Autosan zrealizował  kontrakt wynikający z wygranego przetargu na dostawę dla Komendy Głównej Policji w Warszawie 4 sztuk pojazdów typu „więźniarka”. Nowe więźniarki użytkowane będą przez Komendy Wojewódzkie Policji we wschodniej Polsce.

Autosan dostarczył więźniarki
Dostarczone pojazdy wykonane zostały na bazie autobusu WETLINA, na kompletnym podwoziu Mercedes Benz wyposażonym w silnik spełniający normy emisji spalin EURO 5. Ich konstrukcja wykonana jest z materiałów całkowicie odpornych na korozję. Więźniarki przewozić mogą 18 osób konwojowanych oraz 5 konwojentów. Wyposażone są w nowoczesne urządzenia zapewniające zarówno bezpieczeństwo przewozów,  jak również komfort pracy konwojentów.
    
W porównaniu do więźniarek produkcji AUTOSAN  dostarczanych do Policji w latach poprzednich te najnowsze wyróżniają się dodatkowo nową, bardziej nowoczesną stylistyką nadwozia.  

Więźniarki wyprodukowane na bazie autobusu WETLINA to nie jedyne pojazdy Autosanu, które w ostatnim czasie dostarczone zostały do służb mundurowych. Pod koniec grudnia ubiegłego roku do Centrum Wsparcia Teleinformatycznego i Dowodzenia Marynarki Wojennej w Wejherowie trafił EUROLIDER 12. Jest to pierwszy pojazd z nowej rodziny autobusów międzymiastowych zakupiony przez Wojsko Polskie.

Podobne wiadomości:

Autosan chce sprzedawać gaz

Autosan chce sprzedawać gaz

Ciężarówki i Autobusy 2017-10-05

Wschodni odcinek A4 - kiedy pierwsze stacje benzynowe?

Wschodni odcinek A4 - kiedy pierwsze stacje...

Polskie drogi 2017-12-01

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Cupra - nowa motoryzacyjna marka z Hiszpanii
Cupra - nowa motoryzacyjna marka z Hiszpanii
Już od kilku miesięcy było wiadomo, że marka Cupra w końcu zostanie wydzielona od Seata. Iberyjski producent ogłosił oficjalną zmianę. Na rynku pojawi się nowa submarka z osobnym emblematem.