mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Autosan podpisał kontrakt!

Autosan podpisał kontrakt!

Autosan podpisał pierwszy kontrakt na dostawę autobusów po przejęciu upadłej spółki przez nowych właścicieli. W najbliższym czasie fabryka z Sanoka dostarczy 15 krótkich pojazdów za kwotę blisko 15 mln zł dla Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego w Krakowie.

Autosan podpisał kontrakt!

Fabryka Autosan jest jedną z najstarszych fabryk w Polsce. Obiekt powstały w XIX wieku od 2013 roku znajdował się w stanie upadłości. Pod koniec marca tego roku firma została wykupiona przez konsorcjum składające się z dwóch spółek należących do Polskiej Grupy Zbrojeniowej: PIT-Radwar i Huta Stalowa Wola.

Od momentu przejęcia fabryki od syndyka nie prowadzono tam produkcji. Jednak od kilku miesięcy właściciele starają się rozruszać na nowo przedsiębiorstwo, czego efektem jest nowy kontrakt podpisany właśnie z krakowskim MPK. Sanocka firma wyprodukuje 15 autobusów niskopodłogowych midi o długości ok. 9 metrów. Umowa zakłada dostawy pojazdów za sześć miesięcy. Autobusy będą wyposażone w klimatyzację, automat biletów, system informacji pasażerskiej, ale również udogodnienia takie jak pot USB do ładowania urządzeń mobilnych.

To jednak nie koniec, bowiem sanocka fabryka będzie startować w przetargach ogłaszanych przez przewoźników w całym kraju. Spółka zamierza zebrać zamówienia na kilkadziesiąt autobusów jeszcze w tym roku. Próg rentowności dla tego zakładu wynosi rocznie 120-130 autobusów.

W ofercie marki Autosan znajduje się obecnie sześć modeli autobusów wyposażonych w silniki spełniające normę Euro 6. Trzy z nich służą do obsługi ruchu międzymiastowego, a pozostałe trzy do komunikacji miejskiej. Firma pracuje nad nowymi modelami, w tym autobusem zasilanym CNG oraz wersją elektryczną.

Tematy w artykule: Autosan

Podobne wiadomości:

Autosan realizuje zamówienie dla MPK Kraków

Autosan realizuje zamówienie dla MPK Kraków

Ciężarówki i Autobusy 2014-01-20

Autosan zrealizował kolejne zamówienie

Autosan zrealizował kolejne zamówienie

Ciężarówki i Autobusy 2014-12-09

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A1 Sportback - już oficjalnie!
Nowe Audi A1 Sportback - już oficjalnie!
Audi A1 to najmniejszy model w gamie niemieckiego producenta. Samochód debiutuje w pięciodrzwiowej wersji Sportback. Producent raczej nie wprowadzi do sprzedaży wariantu trzydrzwiowego.