mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Autosany dla służb

Autosany dla służb

Kolejna Komenda Wojewódzka Straży Pożarnej odebrała autobus AUTOSAN. Tym razem KW PSP w Łodzi zakupiła 1 szt. GEMINI. Zakup ten stanowił realizację ogłoszonego wcześniej przetargu wygranego przez AUTOSAN S.A.

Autosany dla służb
Autobus wyposażony jest w silnik Cummins EURO 5, manualną skrzynię biegów, klimatyzację. Dodatkowo, zgodnie z wymaganiami Odbiorcy wyposażony został w środki łączności (radiotelefon). Zamontowane świetlne i dźwiękowe urządzenia sygnalizacyjne dopuszczają autobus do ruchu drogowego na zasadach określonych dla pojazdów uprzywilejowanych. Malowanie i oznakowanie zgodne jest z kolorystyką stosowaną dla środków transportu eksploatowanych przez Straż Pożarną.
W wyniku innego wygranego przetargu AUTOSAN dostarczył do krakowskiego Oddziału PGNiG specjalistyczny autobus przeznaczony dla Ratowniczej Stacji Górnictwa Otworowego. Został on skonstruowany i wyprodukowany na bazie autobusu LIDER 10. W pojeździe zamontowano silnik Cummins EURO5 i manualną skrzynię biegów. Autobus podzielony został na dwie części: pasażerską i techniczną  posiadające niezależne wejścia. W części pasażerskiej znajduje się 12 miejsc siedzących (fotele uchylne), natomiast część techniczna zabudowana jest szafkami, blatami roboczymi oraz skrzyniami na sprzęt ratowniczy, a także umiejscowiono w niej dodatkowych 5 miejsc siedzących. W autobusie zamontowano dwa oddzielne urządzenia klimatyzacyjne: w części pasażerskiej klimatyzację na czas przejazdu oraz w części technicznej elektryczną klimatyzację postojową. Zgodnie z wymaganiami LIDER 10 dla PGNiG wyposażony został w markizę boczną na zewnątrz autobusu na całej długości części technicznej oraz odpowiednie urządzenia sygnalizacyjne: syrenę i światła ostrzegawcze.
 

Podobne wiadomości:

Autobusy szkolne są w tragicznym stanie

Autobusy szkolne są w tragicznym stanie

Aktualności 2016-11-25

Autosan podpisał kontrakt!

Autosan podpisał kontrakt!

Aktualności 2016-07-05

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.