mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Aveo/Kalos ponownie wyróżnione

Aveo/Kalos ponownie wyróżnione

Chevrolet Aveo/Daewoo Kalos zajął pierwsze miejsce w kategorii samochodów kompaktowych w sondażu Korea Design Power Index 2004 (KDPI), przeprowadzonym przez Koreańskie Stowarzyszenie Zarządzania (KMA).

Aveo/Kalos ponownie wyróżnione

Aveo/Kalos powstał na deskach kreślarskich turyńskich stylistów z biura projektowego Italdesign. Jego twórca i szef, Giorgetto Giugiaro, stwierdził: "Aveo/Kalos charakteryzuje
się prostą, lecz mocną linią nadwozia, a dzięki krótkim zwisom może pochwalić się wyjątkowo harmonijnymi proporcjami. Ma po prostu 'to coś'. Jednym z charakterystycznych elementów stylistycznych jest trzecie boczne okno, które sprawia, że pojazd wydaje się jaśniejszy w środku, bardziej przestronny i dłuższy".

Aveo/Kalos należy do najlepiej sprzedających się modeli GM DAT w Europie, a jego sprzedaż stanowi aż 41 proc. ogólnej ilości samochodów tej marki kupionych w ciągu pierwszych sześciu miesięcy tego roku.

Chang-Yoon Park, główny specjalista ds. badań KMA, powiedział: "Mimo że na rynek wprowadzono ostatnio wiele nowych i konkurencyjnych pojazdów, Aveo/Kalos został raz jeszcze wyróżniony za swoją sylwetkę oraz delikatną i zapewniającą wygodę stylistykę. Konsumenci przyznali mu wysokie oceny w szczególności za indywidualny charakter, nowatorski styl i innowacyjność".

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Sportowy Toyota Yaris na horyzoncie
Sportowy Toyota Yaris na horyzoncie
Japoński producent przedstawił szkic Yarisa, który jest zapowiedzią sportowej wersji tego modelu. Na rynku samochód będzie konkurentem m.in. Forda Fiesty ST.