mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Aveo przyszłością dla FSO?

Aveo przyszłością dla FSO?

Na początku listopada bieżącego roku a zakładach FSO na Żeraniu oficjalnie rozpoczęto produkcję Chevroleta Aveo sedan. To jednak nie koniec planów związanych z tym modelem. W 2010 roku prawdopodobnie rozpocznie także produkcję kolejnej generacji Aveo.

Aveo przyszłością dla FSO?
W tej chwili cała produkcja Chevroleta Aveo trafia na eksport, a od kwietnia przyszłego roku auta mają trafiać także na krajowy rynek. Latem 2008 roku do produkowanego, czterodrzwiowego modelu Aveo dołączą dwie kolejne wersje nadwoziowe (3- i 5-drzwiowy hatchback). Dzięki zwiększeniu produkcji do około 60 tys. sztuk w przyszłym roku i 100 tys. w roku 2009, Aveo z polskiej fabryki przyczynią się do zaspokojenia dużego popytu na te samochody w całej Europie, do zwiększenia globalnej zdolności produkcyjnej Chevroleta i skrócenia czasu dostaw. Sprzedaż Chevroleta wzrosła o 32% w porównaniu z ubiegłym rokiem, co czyni z niego najszybciej rozwijającą się markę w Europie.

Według wstępnych ustaleń, prawdopodobnie w pierwszym lub drugim kwartale roku 2010 rozpocznie się w zakładach FSO na Żeraniu produkcja modelu Chevrolet Aveo kolejnej generacji, który oznaczony jest na razie kodem fabrycznym T-300.

Do załatwienia pozostaje nadal kwestia ograniczeń produkcyjnych, których wprowadzenia chce Komisja Europejska w zamian za przyznanie FSO pomocy publicznej na produkcję samochodów. Bruksela gotowa jest zaakceptować program rządowy, ale warunkiem jest utrzymanie produkcji na Żeraniu do roku 2011, na poziomie nie większym niż 150 tys. aut rocznie. FSO skierowała wiosek do Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości, a w przypadku gdyby nie wygrała tej sprawy, spółka gotowa jest zrezygnować z pomocy publicznej, byleby tylko można było zwiększyć produkcję.

Podobne wiadomości:

Autostrada A2 rusza na wschód

Autostrada A2 rusza na wschód

Polskie drogi 2017-07-26

Droga S7 - Szydłowiec, Wodzisław - zmiana ruchu

Droga S7 - Szydłowiec, Wodzisław - zmiana...

Polskie drogi 2016-08-26

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.

Zalando Zalando