mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Aveo z FSO?

Aveo z FSO?

Choć nikt nie chce jeszcze oficjalnie potwierdzić żadnych informacji w tym temacie, to coraz bardziej prawdopodobne wydaje się, iż na Żeraniu wytwarzany będzie Chevrolet Aveo.

Aveo z FSO?

Prowadzone rozmowy z całą pewnością nie dotyczą produkcji aut innych marek wchodzących w skład amerykańskiego giganta motoryzacyjnego. A ponieważ obie strony już współpracują ze sobą, przy okazji produkcji Chevroletów na Ukrainie, więc rozszerzenie współpracy o warszawską fabrykę wydaje się być wysoce prawdopodobne.
 
O ile dojdzie do współpracy, to zostanie utworzona spółka joint venture, która będzie wytwarzać na początku model Aveo. Początkowe szacunki mówią o rocznej produkcji w wysokości 25 tys. aut, jednak liczba ta może szybko zostać zweryfikowana.
 
Czytaj także:

Ukraińsko - chińskie auta z Polski (2006-05-23)

 
 


Podobne wiadomości:

Chevrolet Corvette Shooting Brake - w sam raz na zakupy

Chevrolet Corvette Shooting Brake - w sam raz...

Aktualności 2016-04-06

Nowy Chevrolet Camaro ZL1

Nowy Chevrolet Camaro ZL1

Premiery 2016-03-16

Komentuj:

~alek 2006-06-28

chyba jednak bedzie, czytalem wypowiedz jakiegos szefa GM, ktory mowil, ze muszą produkowac chevrolety w Europie, ale gdzies w centralnej czesci, by trafialy i do Europy Zach. i do Wschodniej. Bo inaczej to szkoda by bylo takiej fabryki z takimi tradycjami jak FSO na Żeraniu

~bbb 2006-06-26

nie ma szans, ja wam mówie, pewno i tak na koncu wybiorą ukraine albo i slowacje

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
MUSI BYĆ COOL
MUSI BYĆ COOL
Ten nowoczesny samochód miejski, dzięki nadmuchanej karoserii, nietypowym reflektorom, innowacyjnym panelom Airbump i dziesiątkom dostępnych wersji kolorystycznych sprawił, że kierowca wreszcie może wyrazić swoją osobowość.
Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic