mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Avia do 12 ton

Avia do 12 ton

Czeska Avia Trucks wprowadza nowy model pojazdów komercyjnych o dmc do 12 ton. Podobnie jak pozostałe samochody, również nowa ciężarówka korzysta z rozwiązań Mitsubishi i Isuzu.

Avia do 12 ton
Nowy model powstał na bazie istniejącej już ciężarówki o dmc do 7,5 tony. Auta napędzane są tym samym 4.5-litrowym, czterocylindrowym silnikiem firmy Cummins o mocy 185 KM. Główną różnicą obu modeli jest większy rozstaw osi 12-tonowca, który wynosi 4,56 m.

Niewykluczone, że wkrótce samochód zostanie wyposażony w mocniejszą jednostkę napędową, sześciocylindrowego diesla ISBe o mocy 300 KM. Avia pracuje aktualnie nad nowym, bardziej wytrzymałym szkieletem i zawieszeniem dla swoich ciężarówek. Czesi przy rozwoju nowej platformy wykorzystują rozwiązania techniczne zastosowane w ciężarówkach Mitsubishi i Isuzu.
Tematy w artykule: Avia

Komentuj:

~all 2007-04-29

dlaczego MAN,Volvo,Renault,DAF,Iveco,Mercedes potrafia zrobic bardzo ladne ciezarowki,a inni czyli np Avia jak cos wypuszczaja to sa pokraczne albo wygladaja jak concept cary z lat 60 i 70. Lubo nie bedzie wystepowac jako 12 tonowiec tylko bodajze 6 lub 7.

~LL 2007-04-26

a co z polskim Lubo???

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.

Zalando Zalando