mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Awaria kończy jazdę Oleksowicza, Ruta wyżej w RME

Awaria kończy jazdę Oleksowicza, Ruta wyżej w RME

Maciej Oleksowicz nie zaliczy do udanych ostatniej rundy Rajdowych Mistrzostw Europy- Rally Vinho Madera. Na odcinku Paúl da Serra drugiego dnia rajdu kierowcę dopadła awaria układu elektrycznego. Na 12. miejscu zawody ukończył Szymon Ruta. Rajd wygrał Bruno Magalhaes.

Awaria kończy jazdę Oleksowicza, Ruta wyżej w RME
Zerwany pasek klinowy alternatora skutecznie uniemożliwił kontynuowanie rywalizacji. Tuż przed startem do 14. odcinka specjalnego (Rosário 1) musiała wycofać się z rajdu. W momencie wycofania się z rajdu załoga zespołu Castrol TRW MOTOINTEGRATOR zajmowała 7 miejsce w klasyfikacji generalnej rajdu (3. w ERC), na które awansowała z 8 pozycji. Mimo, że Oleksowicz i Obrębowski nie ukończyli rajdu to z Madery nie wyjadą z pustymi rękoma – udało im się zdobyć 3 punkty bonusowe w klasyfikacji ERC.
 
– Początek drugiego dnia rajdu nie był dla nas dobry. Już na pierwszym z dzisiejszych oesów spotkała nas niemiła niespodzianka – urwał się nam pasek klinowy alternatora. Niestety w Fieście S2000 załoga nie jest w stanie wymienić go samodzielnie. Próbowaliśmy dojechać do końca pętli, ale na starcie do 14. OS skończył nam się już prąd i samochód zupełnie odmówił posłuszeństwa. Nasza przygoda z Rajdem Madery zakończyła się pechowo, lecz mimo tego będę dobrze wspominał ten rajd. Bardzo fajne trasy dawały dużo przyjemności z jazdy, a awaria? Cóż, taki właśnie jest sport. Szkoda, bo to pierwszym w tym sezonie rajd, którego nie ukończyliśmy" - powiedział Maciej Oleksowicz.

W klasyfikacji generalnej mistrzostw polska załoga z 85 punktami nadal zajmuje trzecie miejsce. Liderem jest Luca Rosetti - 185. Włoch wyprzedza jeszcze swojego rodaka Lucę Betti - 137. Piąte miejsce zajmuje inny z Polaków, Szymon Ruta, który na koncie ma 57 oczek. Na Maderze Ruta był 12.

"To dobry wynik biorąc pod uwagę silną odsadę lokalnych kierowców, którzy wzięli udział w rajdzie. Dobry wynik pozwolił nam przeskoczyć o jedną pozycję w łącznej punktacji ERC. Trasy Madery były niesamowicie trudne. Dzisiaj do ich i tak skomplikowanej specyfiki doszła jeszcze deszczowa pogoda. Jazda po mokrym asfalcie na twardej oponie typu slick nie należała do najłatwiejszej. Trzeba było mieć stalowe nerwy i dobrze technicznie prowadzić auto" - powiedział na mecie Szymon Ruta, który tradycyjnie rywalizował za kierownicą Peugeot 207 S2000.

Zwycięzcą został Portugalczyk Bruno Magalhaes (Peugeot 207 S2000), który o blisko 58 s. wyprzedził rodaka Vitora Sa i 1 min i 34 s. wspomnianego wcześniej lidera RME Lucę Rossettiego (Fiat Punto Abarth S2000).

Podobne wiadomości:

Skoda szykuje się na rajdowe trasy

Skoda szykuje się na rajdowe trasy

Aktualności 2014-01-30

Pech (?) Kubicy

Pech (?) Kubicy

Aktualności 2013-03-23

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Solaris wybuduje kolejny zakład
Solaris wybuduje kolejny zakład
Producent pojazdów komunikacji miejskiej z wielkopolskiego Bolechowa przygotowuje się do kolejnej inwestycji. Solaris Bus & Coach wybuduje piąty zakład produkcyjny. Spółka kupiła 8,3 ha w okolicach Środy Wielkopolskiej.

Zalando Zalando