mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > BASF: Innowacje dla nowego Tata Nano

BASF: Innowacje dla nowego Tata Nano

BASF dostarcza potrzebnych produktów i rozwiązań technicznych wykorzystywanych przez indyjskiego producenta samochodów Tata Motors do redukcji zużycia paliwa i emisji spalin, a także do zaprojektowania wyglądu nowego modelu Nano.

BASF: Innowacje dla nowego Tata Nano
W projekt Nano zaangażowani zostali eksperci BASF z całego świata, aby wspólnie znaleźć dostosowane do potrzeb rozwiązania i procesy, które spełnią oczekiwania firmy Tata Motors. BASF zbudował dla Nano katalizator, który pracuje zgodnie z dopuszczalnymi w Indiach wartościami emisji. Ponadto kolektor ssący w samochodzie Nano jest wyprodukowany z materiału otrzymywanego przy użyciu wzmacnianego włóknem szklanym materiału Ultramid®, produkowanego przez BASF. Wcześniej produkowano kolektory z aluminium. Dzięki zastosowaniu Ultramidu można zaoszczędzić 40% wagi, co prowadzi do zmniejszenia zużycia paliwa i emisji spalin. Widoczny wkład firmy BASF to także kolor i połysk lakieru samochodów Nano. BASF zaopatruje samochody Tata Motors w lakiery samochodowe dla różnych modeli od 1998 roku. Jest także autorem niektórych wariantów kolorystycznych nowego Tata Nano.

Portfolio BASF w Polsce obejmuje chemikalia i środki uszlachetniające, poliuretany, dyspersje, tworzywa sztuczne, środki ochrony roślin, chemię budowlaną (w tym domieszki do betonu) oraz lakiery samochodowe.

Obecnie BASF ma przedstawicielstwa w trzech miastach w Polsce:
  • Warszawa - siedziba BASF Polska oraz BASF Coatings Services (lakiery samochodowe)
  • Poznań - dział chemii budowlanej
  • Myślenice - dział domieszek do betonu i zakład produkcyjny

Dziś BASF Polska zatrudnia ok. 200 pracowników, a obroty grupy w Polsce w 2007 roku wyniosły 1,72 mld PLN, co stanowi niemal jedną trzecią całości obrotów grupy BASF na terenie Europy Środkowej. W Polsce BASF współpracuje z podmiotami z niemal wszystkich gałęzi przemysłu. Na lata 2008 - 2009 przeznaczono 10 milionów Euro na inwestycje w nowe zakłady produkcyjne w Polsce.

W 2005 roku firma BASF Polska stała się częścią jednego z centrów biznesu grupy BASF (Business Center Europe Central) obejmującego 15 krajów.

Podobne wiadomości:

Nowe stacje ładowania na autostradach A1 i A2

Nowe stacje ładowania na autostradach A1 i A2

Polskie drogi 2017-09-06

Autostrada A2 rusza na wschód

Autostrada A2 rusza na wschód

Polskie drogi 2017-07-26

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.