Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > BASF inwestuje w Legnickiej SSE

BASF inwestuje w Legnickiej SSE

Po trwających niemal rok negocjacjach, przygotowaniu przez LSSE odpowiednich warunków dla zaplanowanej inwestycji, światowy potentat chemiczny BASF postanowił, że nowa fabryke katalizatorów ulokuje na terenie Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.Z poczatkiem listopada LSSE wydała kolejne zezwolenie - numer 107 - na prowadzenie działalności gospodarczej na jej terenie.

BASF inwestuje w Legnickiej SSE
BASF zainwestuje co najmniej 90 milionów Euro w pierwszym etapie budowy zakładów produkcji katalizatorów samochodowych - w podstrefie Środa Śląska. Budowę największej fabryki katalizatorów BASF w Europie, o powierzchni 40.000 m2, na działce o całkowitej powierzchni 21 hektarów, firma rozpocznie jeszcze przed końcem 2012 roku. Produkcja w nowych zakładach ruszy w pierwszym kwartale 2014 roku. Do 2016 roku, kiedy uruchomione zostanie wszystkie dziesięć planowanych linii produkcyjnych, wartość inwestycji wzrośnie do 150 milionów Euro. W nowych zakładach pracę znajdzie ponad 400 osób.

W nowych zakładach w Środzie Śląskiej produkowane będą nowoczesne systemy redukcji spalin samochodowych, takie jak katalizatory SCR (Selective Catalytic Reduction, selektywna redukcja katalityczna) i filtry cząstek stałych do samochodów z silnikiem Diesla. Ponadto na terenie zakładów znajdować się będzie laboratorium badawcze i produkcja samochodowych katalizatorów rozpadu ozonu marki Premair®.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Przegląd samochodu - zapłacisz drożej!
Przegląd samochodu - zapłacisz drożej!
Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa pracuje nad zmianami w przepisach, które uderzą po kieszeni właścicieli samochodów, którzy nie zdążą na czas z podbiciem przeglądu. Podrożeje też cena tej usługi. Nowe przepisy mogą wejść w życie w ciągu dwóch lat.
Rozpoznaj modele Skody i wygraj Rozpoznaj modele Skody i wygraj