mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > BASF jednym z największych inwestorów Legnickiej SSE

BASF jednym z największych inwestorów Legnickiej SSE

Firma BASF w lipcu uruchomiła w Środzie Śląskiej fabrykę katalizatorów. Niemiecki koncern zainwestuje na terenie Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej (LSSE) ponad 350 mln zł i planuje uruchomić dziesięć nowoczesnych linii produkcyjnych.

BASF jednym z największych inwestorów Legnickiej SSE
Firma zamierza do końca 2016r. utworzyć łącznie ponad 400 miejsc pracy w fabryce na Dolnym Śląsku. Obecnie pracuje tu 160 osób, a do końca br. BASF Polska planuje zatrudnić kolejne 100 osób.

Zakład w Środzie Śląskiej produkuje katalizatory emisji dla samochodów osobowych z silnikiem benzynowym, a także dla samochodów osobowych i ciężarowych z silnikiem wysokoprężnym.

 
Firma BASF wdraża też promowaną przez Legnicką Specjalną Strefę Ekonomiczną ideę rozwoju szkolnictwa zawodowego w oparciu o współpracę z biznesem. Od najbliższego semestru, wspólnie z Politechniką Wrocławską zostanie uruchomiona Akademia BASF, w której będą odbywać się wykłady dla studentów wybranych kierunków. Celem działania Akademii jest przybliżenie studentom wiedzy z zakresu biznesu oraz przedstawienie nowego zakładu i możliwości pracy w nim
 

W średzkim zakładzie BASF-u zatrudnienie od lipca znajdują m.in. chemicy, inżynierowie, laboranci i analitycy. Rekrutacja wciąż trwa.

Podobne wiadomości:

Motodostawca, firma Sagepo-Refa nagrodzona

Motodostawca, firma Sagepo-Refa nagrodzona

Aktualności 2014-12-12

Inwestycja Volkswagena największą w 2014 roku

Inwestycja Volkswagena największą w 2014 roku

Aktualności 2014-12-15

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Citroen C3 Aircross Citroen C3 Aircross