mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > BMC: Nowa marka autobusów w Polsce

BMC: Nowa marka autobusów w Polsce

Wielkim wydarzeniem na krajowym rynku motoryzacyjnym była pierwsza prezentacja autobusów BMC na targach TRANSEXPO w Kielcach w dniach 4-6 października br.

BMC: Nowa marka autobusów w Polsce

Duże zainteresowanie klientów pojazdami BMC wpłynęło na decyzję wprowadzenia ich do sprzedaży na rynek krajowy. W ciągu kilku najbliższych miesięcy dla klientów dostępne będą autobusy BMC (miejskie, lokalne i turystyczne) oraz samochody ciężarowe (o DMC od ok. 12 ton do 26 ton), a w połowie 2007 roku także samochody dostawcze Megastar (w kilkudziesięciu odmianach nadwoziowych) i lekkie samochody ciężarowe (o DMC ok. 5 ton).

W związku z planami sprzedaży samochodów użytkowych w Polsce firma BMC buduje sieć sprzedaży i punkty serwisowe oraz poszukuje dealerów sprzedażowych i punktów serwisowych na terenie całego kraju.

Firma BMC produkuje około 20 000 pojazdów użytkowych rocznie przy zatrudnieniu ok. 3300 pracowników. Planowana budowa nowej fabryki spowoduje w najbliższych latach blisko czterokrotny wzrost łącznej produkcji pojazdów użytkowych. Przy budowie swoich modeli producent korzysta z podzespołów takich firm jak Cummins, Bosch, ZF, Meritor, Voith, Eaton, Allison. Za sylwetkę pojazdów BMC odpowiada studio stylistyczne Pininfarina.

Komentuj:

~Aneta 2006-10-13

no coz kupia i, ktorych i tak nie byloby stac na Solarisa tylko kupiliby jakiegos gumbusa ;)... Nie ma o porownywac Porshe z Fiatem bo to zupelnie inne klasy pojazdów ;)

~LL patriota 2006-10-12

po co nam jakieś BMC czy CMB,MBC,ABC - MY MAMY SOLARISA NIKT TYCH AUTOBUSÓW NIE KUPI!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Volvo S60 zadebiutowało
Nowe Volvo S60 zadebiutowało
Kilka tygodni temu zadebiutowało nowe Volvo V60, a teraz przyszedł czas na wersję sedan. Model klasy średniej powalczy z takimi konkurentami jak Audi A4, Mercedes Klasy C czy BMW Serii 3.

Zalando Zalando