mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > BMW 1 coupe dla studentów

BMW 1 coupe dla studentów

Jeśli studiujesz na Politechnice Warszawskiej, na wydziale Samochodów i Maszyn Roboczych, być może już w przyszłym roku będziesz mieć okazję eksperymentować na nie byle jakim okazie, jakim jest BMW 135i Coupe.

BMW 1 coupe dla studentów
W ubiegłym tygodniu Dyrektor Generalny BMW Polska, Andreas Biehler, uroczyście wręczył kluczyki do czerwonego BMW serii 1 Coupe dziekanowi wydziału SiMR profesorowi Jerzemu Bajkowskiemu. Dzięki temu autu studenci będą mieli dostęp do najnowszych technologii, jakie pojawiają się we współczesnej motoryzacji.

- Najlepszej uczelni technicznej w kraju należy się najlepszy samochód – powiedział prezes BMW Polska Andreas Biehler i dodał, że bardzo cieszy się z możliwości przekazania akurat tego modelu, wyposażonego w wyjątkowy silnik, który trzykrotnie otrzymał prestiżową nagrodę Engine of the Year w latach 2007, 2008 i 2009 oraz w technologie EfficientDynamics. Prezes wyraził nadzieję, że auto zainspiruje studentów zarówno w ich badaniach, jak i w pomysłach na nowe wynalazki z dziedziny motoryzacji.

Wspieranie wiodących uczelni technicznych w Polsce jest jednym z elementów strategii koncernu. BMW Polska rozpoczęło program współpracy z Politechniką Warszawską w 2006 roku od przekazania 2 silników na cele dydaktyczne Wydziału Samochodów i Maszyn Roboczych. W auli głównej tego wydziału odbyło się m.in. spotkanie z Robertem Kubicą na temat technologii i bezpieczeństwa w Formule 1 zorganizowane wyłącznie dla studentów Politechniki. BMW Polska funduje co roku nagrodę dla zwycięzcy "Konkursu na najlepszą pracę magisterską obronioną na wydziale SiMR". Przedstawiciel koncernu zasiada również w jury oceniającym prace.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

BMW Seria 1
BMW Seria 1
Cena podstawowa już od: 111 000 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-3dr.

Podobne wiadomości:

Lexus jak BMW 1?!

auto motor i sport 0000-00-00

Nowe BMW M5 - silnik, dane techniczne, osiągi

Nowe BMW M5 - silnik, dane techniczne, osiągi

Aktualności 2017-08-31

Komentuj:

~student 2009-06-29

Polibuda warszawska najlepszą uczelnią techniczną w kraju..... buahhahaha

aaa 2009-06-29

się obserwator nie śmiej, to też technika. Może nie rozwalą, dyfer ukręci który albo sprzęgło spalą. To się nauczą jak naprawić, rozebrać, wymienić i poskładać, a przy okazji dlaczego to tak jest zrobione. Nic tak nie kształci jak praktyka. A przy okazji, kto pamięta jak studenci z polibudy zrobili poloneza na zawieszeniu hydro-pneumatycznym? I możecie się śmiać, ale to jeździło zgodnie z założeniami.

~obserwator z ramienia fifa 2009-06-29

ja mysle ze ten podarunek zainspiruje studentow do driftowania. ciekawe kiedy ja rozwala ;]

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.